Києво-Святошинський осередок УНСО в територіальній обороні Києва
Києво-Святошинський осередок УНСО 26-27 березня 2016 року взяв участь у навчаннях загонів територіальної оборони, які стартували цими вихідними в столиці.
Понад 400 резервістів і офіцерів запасу за сприяння громадських організацій та під наглядом Міноборони України проводили заходи щодо захисту міста від наступальних дій противника, виявляли диверсантів, і організовували блок-пости для контролю транспорту.
Умовно учасники були розділені на дві сторони - "сині" і "жовті". Поставлені завдання резервісти виконували злагоджено і ефективно - високотехнологічні армійські прилади "синіх" і чудові навички розвідників дозволили їм без значних втрат атакувати, захоплювати і знищувати зазначені об'єкти, в той час як "жовті", котрі майстерно організували оборону, не давали противникові шансів прорвати захисну лінію.
Загони територіальної оборони - це повноцінна самостійна бойова одиниця. Ті люди, які є охоронцями своєї території, зберігають зброю вдома. У разі години "Ч" ці люди збираються в зазначенням місця і приступають до виконання бойових завдань. Головною метою є навчання людей тим навичкам, які вони повинні знати, коли прийдуть за покликом Батьківщини.
У рамках навчань на одній з приміських доріг оборонці облаштували блок-пости і КПП, на яких відпрацьовували перевірку підозрілого транспорту і його пропуск у воєнний час.
Атакувальники могли похвалитися розвідувальними дронами, завдяки яким вони могли вести постійний моніторинг умовного поля бою з повітря.
Під час навчань територіальна оборона також відпрацьовувала навички польової військової медицини. Після зіткнень з супротивником бійці вчилися надавати першу медичну допомогу пораненим, проводити їх евакуацію та охорону.
Досвід територіальної оборони для України, незважаючи на тривалий конфлікт на Донбасі, є відносно новим. За основу захисту організатори навчань взяли досвід і принцип добровільного військового формування Естонії, яке на сьогодні активно готується до оборони країни від російської агресії.
Втім, про успішну інтеграцію естонського досвіду в Україні говорити поки рано - тільки для оборони Києва число резервістів має становити не менше 15 000 чоловік. Проблему з нестачею постійних кадрів організатори навчань планують вирішувати проведенням подальших навчань. Аналогічні заходи вже заплановані на початок літа у Києво-Святошинському районі.
Інформаційний центр УНСО
- 3267 переглядів