НААН України не спростувала укладання договору про передачу земель китайському агрохолдингу

НААН України не спростувала укладання договору про передачу земель китайському агрохолдингу

Субота, 21 квітня 2018, 13:00

Сергій Чумак: Мене це обурює і надихає на справедливу відплатуНаціональна академія аграрних наук України не спростувала інформацію про укладання договору з китайським агрохолдингом Chinese Agricultural Corporation Huan Fan Qu.

Прес-служба УНА-УНСО взяла коментар у Голови УНА-УНСО Сергія Чумака з цього приводу. Наводимо текст без змін.

Вважаю за потрібне надати певні роз'яснення щодо йомовірно контракту між Національною академією аграрних наук України та китайським агрохолдингом Chinese Agricultural Corporation Huan Fan Qu.

Повернемося до витоків. Певного резонансу дана справа набула в лютому нинішнього року, після публікацій нашої Організації. Приводом до хвилювання став витік в інформаційний простір України про умови контракту. Джерелами поширення стали досить відомі і авторитетні інтернет ресурси. Судіть самі: ukranews.com, rbc.ua, economics.unian.net. Думка про те, що ці ресурси друкували платні матеріали з метою компроментації керівництва НААН України не витримує жодної критики. А сайт rbc.ua навіть наводить цитату народного дупутата України від БПП Олексія Мушака, який хоч і опосередковано, але теж підтверджує навіть процес реалізації контракту.

"Так, під час дискусії про ризики концентрації сільськогосподарських земель у руках іноземців в разі відкриття ринку землі без обмежень Олексій Мушак заявив: "При чому тут дискусія про іноземців, подивіться на Академію аграрних наук. Мені сьогодні вранці телефонував херсонський губернатор. Каже: до мене приходять китайці на землі Академії аграрних наук". Повний текст читайте тут: https://www.rbc.ua/ukr/news/rade-podtverdili-podpisanie-naan-dogovora-1512547663.html

І в цьому ж матеріалі, rbc.ua наводить:

"При цьому сама НААН заявила, що ряд ЗМІ спотворив інформацію про умови укладеного договору "в рамках піар-кампанії". Насправді, як заявили у НААН, підписаний договір про співпрацю між Академією та Chinese Agricultural Corporation Huan Fan Qu є взаємовигідним і закладає фундамент тісної співпраці установ у сфері дослідних робіт."

То контракт таки є? Тим хто не розуміє про який контракт йдеться, наведу цитати із іншої публікації. Подаю російською, як в джерелі:

"Для исправления удручающей экономической ситуации и был подписан договор аренды государственных земель, находящихся в распоряжении НААН. Со своей стороны, НААН рассчитывается за консалтинг от китайцев передачей части принадлежащего ей земельного фонда в использование китайской корпорации сроком на 49 лет по договору эмфитевзиса. При этом, оценка стоимости пользования украинскими черноземами оценивается 1 га за 1 150$..... Китайская сторона, для обработки всего массива полученных земель, планирует переселить в Украину 30 000 китайских рабочих и 400 китайских инженеров." Джерело: http://koordynator.info/news/biznes-s-kitaem-po-ukrainski.html

Отже. Що ми маємо в сухому залишку. Маємо інформацію про укладання, з нашої точки зору, повністю антидержавного, антиукраїнського контракту. Україна віддає сотні тисяч найкращих чорноземів іноземному холдингу. По договору, який сам по собі передбачає відчуження землі на користь китайців в майбутньому. Україна віддає понад 30 тисяч робочих місць іноземним громадянам. Створює нездорову конкуренцію українським сільгоспвиробникам, особливо це вдарить по невеликих фермерських господарствах. Натомість отримує "консалтингові послуги". 

Скажіть мені: це не зрада національних інтересів? Це не здача наших територій? Це не та причина, по якій варто бити "на сполох"?

І це я говорю зараз не як політик, а як громадянин. В мене ростуть діти, які вчаться, здобувають освіту і шукають шляхи якісно реалізувати себе в Україні. Так само як мільйони дітей моїх друзів, знайомих, сусідів і зовсім незнайомих мені людей. Натомість, купка покидьків, вже визначила їхню долю: працювати на пана десь за кордоном. Або на нових чужеземних панів в Україні. Мене це не просто лякає, мене це обурює і надихає на справедливу відплату.

Доречі, після моїх публікацій, мені на пошту пишуть люди. Які окрім своїх бід, по відстоюванню прав громади на землю, пишуть і про китайців. Є фотографії і місця, в яких, нібито, вже селять китайських робітників. Ми зараз це перевіряємо, і якщо така інформація підтвердиться, обов'язково надамо належне висвітлення. 19 квітня громада села Агрономічне блокувала трасу. На думку людей, саме на землі, які в сфері інтересів члена президії НААНУ Григорія Калетника і буде завезена група китайських робітників.

Які ще загрози несе реалізація даного контракту, можна самим спрогнозувати і передбачити. В наведених вище публікаціях є багато деталей. Але чи існує такий контракт насправді? Адже є думки, що це спланована кампанія проти НААН України.

Бо навіть на сайті НААНУ є заява з цього приводу. Наведу цитатами, а повний текст тут http://naas.gov.ua/slide/do-uvagi/

"Національна академія аграрних наук України категорично спростовує причетність установ мережі НААН до перемовин з китайськими холдингами, щодо обробітку земель дослідних господарств академії."

Одже. Маємо дві, діаметрально протилежні інформації. ЗМІ і депутати говорять що контракт є, НААН це заперечує.

Саме тому  УНА-УНСО і звернулася з інформаційним запитом до Президента НААН академіка Ярослава Гадзало, з вимогою надати офіційну відповідь, як того вимагає Закон. Термін на відповідь вже сплив. Вчора, 20 квітня 2018 року, УНА-УНСО вчергове направила інформаційний запит. Текст запиту на фото також викладаю в публікації. Не буде відповіді, будемо вимагати через суд. Я, наприклад, не розумію, якщо такого контракту не існує, чому це не можна підтвердити, надавши офіційну відповідь? Лячно брехати?

В мене особисто складається враження, що нам просто не хочуть надати таку відповідь. Бо якщо офіційно надати неправдиву відповідь - це ж буде підстава вимагати кримінального провадження. Тому, як завжди, мовчанка і побрехеньки. 

А тому, УНА-УНСО буде вживати всі доступні нам заходи, для інформування громади про загрозу від такої злочинної торгівля українською землею. Ми готові самими радикальними методами не допустити реалізації цього контракту. 

Я закликаю відчизняні ЗМІ допомогти знайти правду. Я закликаю громадські об'єднання звернутися із своїми інформаційними запитами на адресу НААН. Кожний громадянин має таке саме право - знати правду. Вимагайте офіційної відповіді від Академії. Зразок інформаційного запиту я викладаю. Також викладаю і адреси для запитів.

Також викладаю кілька лінків на попередні матеріали:

Далі викладаю текстом інформаційний запит. Його можна брати за основу для громадських об'єднань і громадян. Відправляйте на офіційну адресу:

Поштова адреса:
01010, Київ, вул. Михайла Омеляновича-Павленка, 9

Електронні адреси
Президент, e-mail: prezid@naas.gov.ua
Прес-центр, e-mail: press-center@naas.gov.ua 
сайт: naas.gov.ua
тел.: +38 (044) 521 92 77

Доречі, коли станете розглядати сайт НААН, зверніть увагу на склад Президії. Там досі є ті, хто вірно служив Януковичу і Медведчуку, були в Парламенті і голосували за "диктаторські закони" взимку 2014 року. Вони не в тюрмі, вони академіки.

Президенту Національної академії аграрних наук Гадзало Я.М.

Інформаційний запит (ПОВТОРНИЙ).
ПП «УНА-УНСО»  з відкритих джерел стала відома наступна інформація: з 2018 року НААН має наміри залучити китайських фахівців та китайські інтенсивні технології для підвищення рентабельності сільгоспвиробництва на своїх полях. В рамках співпраці НААН заключила договір емфітевзису з агрохолдингом Chinese Agricultural Corporation Huan Fan Qu. Згідно умов Договору фахівці агрохолдингу зобов’язуються консультувати представників академії та контролювати виробничий цикл. Натомість НААН оплатно передає частину земель, що належать їй, у користування вище згаданій корпорації на термін 49 років. 

На підставі статей 1,13,19,20 ЗУ «Про доступ до публічної інформації», які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію та документи:

  • 1. Чи дійсно НААН було укладено договір емфітевзису з агрохолдингом Chinese Agricultural Corporation Huan Fan Qu та на яких умовах.
  • 2. Чи передбачає даний договір залучення китайських фахівців для впровадження технологій або в якості робочої сили. 
  • 3. Яка кількість китайських фахівці буде залучена для виконання умов договору та на який термін. 
  • 4. На яких землях (в яких областях) та на базі яких відділень НААН будуть впроваджуватись передові китайські технології. 
  • 5. Яка кількість земель, на який термін та умовах буде передана в користування агрохолдингу Chinese Agricultural Corporation Huan Fan Qu. Де розташовані дані землі. Просимо надати завірені копії державних актів про право користування вказаними земельними ділянками НААН.
  • 6. Також просимо Вас надати завірену копію Договору емфітевзису з агрохолдингом Chinese Agricultural Corporation Huan Fan Qu та додатки до нього. 
  • 7. Також просимо Вас надати:
  • 7.1. Завірену копію наказу НААН (на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 25.01.2012 р. № 61 «Питання передачі та реорганізації деяких державних підприємств і установ») про передачу Державного підприємства «Дослідне господарство Вінницької державної сільськогосподарської дослідної станції Інституту кормів Національної академії аграрних наук України» (код ЄРДПОУ 00724749) Міністерству аграрної політики та продовольства України.
  • 7.2. Завірену копію Акту прийома-передачі Міністерству аграрної політики та продовольства України Державного підприємства «Дослідне господарство Вінницької державної сільсько-господарської дослідної станції Інституту кормів Національної академії аграрних наук України» (код ЄРДПОУ 00724749) та доданих до нього документів. 

Відповідно до статті 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації», просимо надати відповідь протягом 5 робочих днів з дня отримання запиту. Відповідь просимо надіслати на адресу: 21050, м.Вінниця-50, а/с 8180.

Звертаємо Вашу увагу, що у випадку ненадання відповіді на запит або надання неповної інформації, ми будемо змушені звертатись за захистом свого права на інформацію до суду або вимагати притягнення Вас до адміністративної відповідальності за статтею 212-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Голова політичної партії УНА-УНСО Чумак С.В.

для листування використовуйте офіційну сторінку у facebook.com - @sergiy.chumak

Фото-копія офіційного запиту. Натисніть для збільшення