В Україну заходить китайський агрохолдинг і 30 тис. китайців
Певним суспільним резонансом обростає інформація про укладення договору емфітевзису між Національною академією аграрних наук України та китайським агрохолдингом Chinese Agricultural Corporation Huan Fan Qu.
Емфіте́взис — це довгострокове, відчужуване та успадковуване речове право на чуже майно, яке полягає у наданні особі користування чужою земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб з метою отримання плодів та доходів від неї з обов'язком ефективно її використовувати відповідно до цільового призначення.
Навіщо Україні Національна академія аграрних наук?
Інформація про угоду почала просочуватися в ЗМІ у грудні 2017 року. Згідно з домовленостями Chinese Agricultural Corporation Huan Fan Qu зобов'язується консультувати академічне співтовариство і на практиці контролювати виробничий цикл урожайності НААН до тих пір, поки показники ефективності не збільшаться до середніх по галузі.
Причиною нібито стала багаторічна неспроможність аграріїв від науки розвивати технології і конкурувати. Як приклад неефективності, деякі ЗМІ, наводять статистику Держкомстату. Ось деякі цифри:
Урожайність: НААН, 2015 рік.
Продукція | НААН | в середньому по галузі | різниця у % |
Пшениця: | 36 | 39,9 | -9,8% |
Ячмінь: | 28,5 | 30,9 | -7,8% |
Кукурудза: | 48,4 | 61,1 | -20,8% |
Соняшник: | 16,1 | 23 | -30,0% |
Соя: | 15,7 | 18,6 | -15,6% |
Рапс: | 19,9 | 26,1 | -23,8% |
Джерело: ukranews.com
Якщо вірити даним Держкомстату, то і справді виникає риторичне запитання: «А навіщо Україні така Академія?»
Для виправлення гнітючої економічної ситуації і був підписаний договір оренди державних земель, що знаходяться в розпорядженні НААН. Зі свого боку, НААН розраховується за консалтинг від китайців передачею частини належного їй земельного фонду у використання китайської корпорації терміном на 49 років за договором емфітевзису. При цьому, оцінка вартості користування українськими чорноземами оцінюється 1 га за 1 150 $. Що, згідно з даними нашого калькулятора, становить 23.46 $ оренди 1 га землі в рік.
Конса́лтинг (англ. consulting — консультування) — діяльність з консультування керівників, управлінців з широкого кола питань у сфері фінансової, комерційної, юридичної, технологічної, технічної, експертної діяльності. Мета консалтингу — допомогти системі управління (менеджменту) в досягненні заявлених цілей.
В Україну переселять 30 000 громадян Китаю
Китайська сторона, для обробки всього масиву отриманих земель, планує переселити в Україну 30 000 китайських робітників і 400 китайських інженерів. (Звучить як окупаційна армія - ред.)
Дані про площі переданих китайській стороні земель в деяких ЗМІ різнятьcя. Від 124 000 га до 300 000 га. Зараз в розпорядженні Академії аграрних наук знаходиться 465 тис. га сільськогосподарських земель, в тому числі 364 тис. га ріллі. Так і точна сума контракту озвучується від 3 млрд. $ до 7.1 млрд $. Уточнити реальну площу переданої землі і реальну цифру за контрактом нашому кореспондентові не вдалося. Так як в Академії заявляють про те, що ніякого бізнес договору з китайцями не існує! І вся ця істерика всього лише частина спланованої PR-кампанії по дискредитації Академії аграрних наук в цілому, і її президента Ярослава Гадзало зокрема. Мета цієї PR-кампанії, як каже джерело з НААН - «зірвати співпрацю з китайськими партнерами».
І навіть опублікувала на своєму сайті офіційний лист Прес-служби НААН. Цитуємо:
До уваги!
Прес-служба НААН ще раз наголошує на неправдивості інформації поширюваної ЗМІ.
Не зважаючи на різного роду брехунів які вже вдруге хочуть заволодіти головною будівлею НААН та її земельним фондом як це було при «попередниках» , члени академії та вчені вживають всіх заходів щоб захистити добре ім’я наукової установи, честь і гідність її вчених, Президента та Президії НААН, і будуть це робити надалі!
Національна академія аграрних наук України категорично спростовує причетність установ мережі НААН до перемовин з китайськими холдингами, щодо обробітку земель дослідних господарств академії.
Джерело: naas.gov.ua
Але в той же самий час, народний депутат від БПП Олексій Мушак підтвердив підписання Національною академією аграрних наук (НААН) договору про співпрацю з китайським агрохолдингом Chinese Agricultural Corporation Huan Fan Qu. Про це він заявив під час засідання комітету Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних відносин в ході обговорення ризиків і переваг відкриття ринку землі в Україні.
Зокрема, народний депутат сказав:
"- При чому тут дискусія про іноземців, подивіться на Академію аграрних наук. Мені сьогодні вранці телефонував херсонський губернатор. Каже: до мене китайці приходять на землі Академії аграрних наук".
Джерело: www.rbc.ua
Вивчивши публікації вітчизняних ЗМІ, ми знаходимо спростування НААН. Але незважаючи на заголовок публікації, спростування звучить кардинально не так, як вказано на офіційному сайті Академії. Судіть самі.
«Крім того Академія заперечує інформацію про надання права на перетин кордону і роботу в Україні за спрощеними умовами всім нашим китайським партнерам. Дане положення стосується тільки 3 тисяч чоловік. Всі інші залучені з Китаю працівники отримуватимуть дозвільні документи на загальних підставах.»
Джерело УНІАН: economics.unian.net
Якщо сказати простими словами, спростовується не наявність укладеної угоди, а лише деякі формальності його реалізації. Тобто не всі 30 400 китайських працівників перетинатимуть наш кордон за спрощеним принципом, а тільки 3 000. А всі інші повинні отримати документи на загальних підставах. У зв'язку з цим, виникає інше хвилююче нас питання: «У чому полягає спрощена митна процедура перетину громадянами Китаю українського кордону? І якими відомчими або законодавчими актами вона регулюється? »
УНА-УНСО погрожує зірвати реалізацію контракту
Не обійшла стороною ситуація і громадських об'єднань. Велика кількість поширень в соціальній мережі facebook.com отримало повідомлення від лідера УНА-УНСО Сергія Чумака. Наведемо деякі цитати. Вони хоч і виглядають дещо упередженими, але мають право бути. Наведемо цитатою.
Читайте і поширюйте!
Тепер без емоцій і паніки. Лише математика.
1. Академія збиткова. як? вона ж повинна вчити аграріїв працювати з максимальними прибутками? Ми годуємо дармоїдів?
2. За 600 грн 1 га в рік!!!!
3. Китайцям! Врахуйте що їм в Китаї заборонено мати більше 1-ї дитина. Що їх на 1 паспорт може приїхати кілька. За ними обовязково приїде їхня мафія. І їх завозять сюди 30 400 особин. кожна особина привезе свою дружину/чоловіка. це в кожній області будуть цілі анклави, контрольовані китайцями.
4. 30 000 наших робочих місць!
5. мільйони тон сільгосп продукції, які пройдуть повз наших аграріїв! наші фермери почнуть банкротувати!
6. загалом буде віддано в оренду понад 300 000 га землі!!!
7. УНА-УНСО налаштована самими радикальними засобами зірвати цей контракт!
Джерело: Сергій Чумак
Ми зв'язалися з Сергієм Чумаком по телефону. Розмова нашого кореспондента з лідером УНА-УНСО була тривалою, але основний посил ми вивели в цитату:
«Весь цей план захоплення України вже здійснюється через Академію аграрних наук. Що це за люди? Це комуняцьке про російське середовище, зібране ще при кучмах-януковичах. Через кілька років китайців тут буде стільки, що вони вже будуть розповідати нам кому пам'ятники ставити: Шевченку або Мао Цзедуном. Ви подивіться хто входить в президію Академії. Саме проти цих планів і встала УНА-УНСО на боротьбу з калетніками-медведчуками! І Організація УНА-УНСО вважає що потрібно всім патріотам підтримувати ті громади, які встали на захист своїх земель!
До того ж, ми розбирали загрози від подібного роду контрактів з передачі сільськогосподарських земель іноземним корпораціям, холдингам. Що таке класичний інвестор? Це той, який вкладає в нашу економіку гроші, технології і створює для наших громадян робочі місця. Що ми маємо в ситуації, що склалася? У нас забирають наші землі, у нас забирають робочі місця. З огляду на можливі обсяги вирощеної продукції, з китайської сторони неодмінно розпочнеться демпінг. Що це за дикий бізнес з Китаєм? Чи виживуть наші, невеликі фермерські господарства в умовах недобросовісної конкуренції? Такою політикою Україна тільки доб'є залишки середнього класу.
УНА-УНСО налаштована самими радикальними методами зірвати цей контракт! Зараз ми очікуємо офіційної відповіді від НААН на наш інформаційний запит. Термін, відведений законом на відповідь, закінчується в поточному тижні. Нас цікавить, в першу чергу, загальна площа переданих земель. Звідси фінансовий розмір всього контракту, виходячи з цифри 1 150 $ за 1 га ріллі. І головне, в яких населених пунктах України знаходяться ці землі і де будуть селити китайських робітників. Відповідь, якщо така буде, ми обов'язково викладемо у відкритий доступ і буде розіслано українським ЗМІ. »
Джерело: координатор.info
Читайте в продовження теми:
1.УНА-УНСО встала на захист земель громади від поплічника Медведчука і соратника Януковича
2. Вінницька Крайова команда УНСО закликала студентів не захищати бувшого регіонала Калетника
- 7527 переглядів