Новий 55-й універсальний батальйон

Новий 55-й універсальний батальйон

Неділя, 4 січня 2015, 00:00

Добровольці УНСО входять у новий 55-й батальйон Збройних сил України

Новий 55-й універсальний батальйон створюють на Вінниччині. Там стартував пілотний проект Міноборони спільно з бійцями УНСО, ідеться в сюжеті ТСН о 19:30 від 3 січня 2014 р.

В результаті співпраці бійці добровольчих формувань, які зараз беруть участь в АТО, офіційно стануть військовослужбовцями. Зараз експериментальний батальйон тренується на території навчального центру колишнього командного пункту 43-ої армії ракетних військ стратегічного призначення. Щодня бійці проходять вогневу та тактичну підготовку, відпрацьовують навички ведення бою та ходіння в розвідку.

З ідеєю створення спільного батальйону на Міноборони вийшли представники УНСО. Військові на угоду пристали. Бійці батальйону поїдуть на Донбас замінити тих, хто потребує ротації. Натомість з усіма ними Міноборони підпише контракт і вони офіційно служитимуть у війську. "Добровольці, які мобілізуються, стають на контракт і служать, як військовослужбовці Збройних сил України", - пояснив командир УНСО у Вінницькій області Сергій Чумак. Поки що Міністерство оборони лише надало військову частину як базу, відновило водопостачання та закупило меблі. Усе решта зроблено силами волонтерів. Але з часом батальйон цілком фінансуватиме держава. "Коли ми сюди прибули, у цій частині було абсолютно пусто. На даний момент Міноборони змогло знайти меблі, столи, стільці. У зв'язку із фінансовим станом держави – це дуже важко. Фактично, ми існуємо здебільшого за рахунок волонтерів. Від харчів до шкарпеток, грошей на паливо", - розповів керівник штабу крайової команди УНСО у Вінницькій області Андрій Кошубський. Попри це, бойовий дух у хлопців високий. Вони сподіваються, що невдовзі зможуть допомогти побратимам на сході боронити Україну від ворога.