Опубліковано висновки міжнародної слідчої групи щодо MH17

Опубліковано висновки міжнародної слідчої групи щодо MH17

Середа, 28 вересня 2016, 13:15

Міжнародна слідча група, яка займається розслідуванням причин катастрофи малайзійського літака Boeing рейсу MH17 в Донецькій області у липні 2014 року дійшла до висновку, що літак був збитий ракетою російського виробництва “Бук”, випущеною з території, яка перебувала під контролем проросійських сепаратистів. Про це повідомила "The Guardian" з посиланням на власні дипломатичні джерела.

За інформацією ЗМІ, слідча група, до якої входять фахівці з Австралії, Нідерландів, Бельгії, України та Малазії, за допомогою сервісу Google вкаже точні координати місця запуску ракети, це сталося поруч з містом Сніжне на території, яка перебувала в той момент під контролем проросійських сепаратистів.

Окрім того, за даними "The Guardian", міжнародна слідча група вивчила сценарій, згідно з яким “Бук” належав 53-й зенітно-ракетній бригаді, яка базується в російському Курську. На думку слідства, “Бук” був незаконно переправлений через український кордон, з Донецька доставлений до Сніжного і 17 липня 2014 року перевезений в поле на південь від міста, зазначає газета.

Малайзійський Boeing, за цими даними, був збитий помилково, оскільки його сприйняли за український військово-транспортний літак. Назад до Росії установка була вивезена наступного дня. Висновки базуються на даних, отриманих з американських супутників, пише видання.

Група офіційно представить свої попередні висновки сьогодні, 28 вересня.

Інформаційний центр УНСО