Слідчий комітет РФ не пустив українського консула до викраденого лідера УНСО

Слідчий комітет РФ не пустив українського консула до викраденого лідера УНСО

Субота, 27 грудня 2014, 00:00
Дії російських слідчих є порушенням домовленостей між Україною і РФ щодо консульських питань, повідомляє інформаційне агенство "Інтерфакс".
 
Слідчий комітет РФ всупереч ноті МЗС РФ не допустив українського консула до викраденого з України і вивезеного до Росії одного з лідерів Української націоналістичної самооборони (УНСО) Миколи Карпюка. Про це 27 грудня повідомив генеральний консул України в Ростові-на-Дону Віталій Москаленко.
 
«Його (Карпюка) викрали в Україні, привезли до Росії і тут утримують. Була нота МЗС Росії з дозволом його відвідати. Вчора до Єсентуків поїхав наш консул Сергій Удовиченко, простояв цілий день біля місцевого Слідчого комітету, але його не допустили (до Карпюка), попри узгодження з МЗС Росії», - заявив Москаленко.
 
За словами консула, такі дії російських слідчих є порушенням домовленостей між Україною і РФ щодо консульських питань. Консул також підкреслив, що справа Карпюка є черговою «резонансною справою» з числа цілого списку українців, викрадених в Україні спецслужбами РФ і утримуваних у російських СІЗО.
 
Нагадаємо, 29 березня 2014 р. Миколу Карпюка було викрадено і вивезено до Російської Федерації.
 
Як відомо, за деякими даними, у російських СІЗО утримуються щонайменше 30 українських військовополонених, викрадених на території України з березня  2014 року.