Правова розправа. Поліщук знову за гратами.

Правова розправа. Поліщук знову за гратами.

Четвер, 2 липня 2015, 22:00

 

Апеляційний суд міста Києва задовольнив апеляцію Генпрокуратури та відмінив заставу внесену 23-го червня 2015-го року за заарештованого 15-го червня  Дениса Поліщука «Аллаха», якого звинувачують у вбивстві скандально відомого «журналіста»-українофоба, шовініста Олеся Бузини, та призначив Денису 2 місяці у СІЗО (від моменту затримання до 14-го серпня).

Та про все по порядку. Апеляційний суд Києва, (це до речі той самий суд, голова якого Антон Чернушенко сьогодні втік за кордон, після дозволу Верховної Ради на його арешт), ще за день до початку засідання намагався заплутати громадських діячів та активістів, що збиралися підтримати Дениса. У ЗМІ з’явилося повідомлення про перенесення справи на 06.07.2015 року на 15:30, але вже сьогодні, за декілька годин до початку, повідомлення було так би мовити відредаговане, і в ньому зазначалося, що перенесли слухання апеляції іншого фігуранта цієї ж справи – Андрія Медведька «Менсона». Таким чином «чорне братство» в мантіях хотіло дезорієнтувати людей, аби під стінами суду не було підтримки, гасел, транспарантів та вигуків, що прямо вказували б на фабрикованість справи. Але не так сталося як гадалося. Не дивлячись на робочий день і час засідання (14:30) під стінами суду зібралося близько 100 активістів з різноманітних націоналістичних партій та організацій: УНА-УНСО, Правий Сектор, Молодіжна ініціатива «Центр», С14, а також добровольці 54 ОРБ, 131 ДРБ, полку «Азов», «ДУК Правий Сектор» та небайдужі до долі Дениса громадяни. Скандували гасла : «Свободу добровольцям!», «Волю Героям війни!», «Разом і до кінця!», періодично вмикали націоналістичні, патріотичні та героїчні пісні. Трохи згодом, більшість активістів громадської організації УНСО, разом із Головою партії УНА-УНСО Костянтином Фуштеєм і Головою виконкому УНА-УНСО Ярославом Лагнюком піднялись на шостий поверх в залу засідань.

Все засідання можна описати одним словом – «цирк».

Єдиним так би мовити променем світла можна вважати роботу адвокатів які впевнено і послідовно вели лінію захисту Під час засідання адвокати вимагали допитати присутніх в суді чотирьох свідків вбивства, які, за словами захисту, довели б невинність Поліщука. Але прокуратура опротестувала цю вимогу, оскільки "йде розгляд не по суті, а по обранню запобіжного заходу". Суд підтримав прокурора.
Що ж до прокурорів, то квінтесенцією абсурду стала заява, що внесення застави для Дениса, цитую: «Може негативно впливати на потерпілого» (!!!)

Може мені хтось пояснити, яким чином Денис може впливати на потерпілого, якщо потерпілий мертвий??? В залі після цієї фрази піднявся одночасно і сміх і обурений гул. Врешті – заставу було скасовано, Дениса взято під варту.

«Торжество правосуддя», чи торжество безправ’я? Це питання все частіше починає лунати від патріотів, націоналістів та громадян, на плечах яких застрибнули у владні кабінети ті, хто чинить тепер судилища. Коли на вулиці під судом повторили вирок – у всіх присутніх в очах можна було спостерігати одночасно 2 емоції, гнів і розгубленість. Деякі добровольці закликали ледь не до штурму суду, аби визволити побратима (нагадаю, Денис Поліщук, гвардії-лейтенат 54 ОРБ УНСО), але варто зазначити що кількість правоохоронців під судом сягала приблизно 300 осіб, багато з яких було у повній екіпіровці. А в середині суду з 4-го по 6-ий поверх на сходовій клітці ще близько 50-ти бійців «Титану». Добровольці розуміли безперспективність задуму, але було помітно, що вони вкрай розгнівані несправедливістю.

Вийшовши з зали суду, адвокати представили журналістам двох свідків.

Перший свідок - Анжела Кукла, продавець МАФу (вже демонтованого - Ред.) по вулиці Дегтярівська, 31, який знаходився приблизно в двох хвилинах їзди від будинку Бузини. Вона розповіла, що вранці перед вбивством бачила двох чоловіків на темно-синьому "Форді-Фокусі" (за версією слідства, на такому автомобілі пересувалися вбивці - Ред.) - вони купували у неї каву. За словами Кукли, одному з чоловіків на вигляд близько 40 років, другому - близько 35. Слідчі працювали зі свідком, з її слів вони склали фоторобот. Пізніше слідчі надали продавщиці фотографії. Вона впізнала одного з чоловіків, якого бачила вранці у день вбивства. Фотографій Медведька і Поліщука серед інших не було, каже вона.

Другий свідок - власник МАФу Ольга Миколаївна. Вона теж бачила "Форд" і чоловіків, які з нього виходили. За її словами, вони розмовляли між собою "на фені" і не були схожі на Поліщука та Медведька.

 Резюмуючи хочеться зазначити, що УНСО буде робити все можливе для встановлення справедливості, адвокати також запевнили, що здаватися не збираються.

Якщо ми будуємо європейську, правову, конституційну Державу, то це не означає, що можна саджати безневинних, звітуючи перед заходом чи сходом. Це означає – змінювати систему, в даному випадку судову і правоохоронну, а ще краще – тотальна зміна еліти, яка наразі поділилася на клани і змінює один одного від виборів до виборів. Наша країна народилася на Майдані, на Революції Гідності, і зараз відстоює своє життя на фронтах Національно-Визвольної Війни і Ми не дозволимо будь-якій владі її усиновлювати. Влада – це народ, а не рахуватися, утискати та переслідувати Народ може лише режим внутрішньої окупації. Ми вже показали одному режиму, що буває, якщо не рахуєшся з Народом, тому звертаємось до поки що представників влади: «Не доводьте до гріха!»

Назар Приходько, спеціально для Інформаційного центру УНСО