Представники УНСО взяли участь у форумі ветеранів АТО

Представники УНСО взяли участь у форумі ветеранів АТО

П'ятниця, 11 листопада 2016, 13:30

5-6 листопада у Верховині відбувся дводенний форум ветеранів АТО, серед учасників якого були й представники Івано-Франківського осередку УНСО, які нещодавно демобілізувались та повернулись зі сходу. 

На дводенному зібранні бійці ділилися одне з одним досвідом створення ветеранських організацій на місцях, бізнес-ідеями, які вдалося успішно втілити після повернення з фронту, а також намагалися знайти спільні точки дотику з владою і чиновниками.

Організатором першого в Україні форуму такого формату виступила обласна асоціація учасників і ветеранів АТО, зокрема її голова – Тарас Шпук та секретар Андрій Фармуга.

«Я давно виношував ідею, а чому б не зробити подібний захід і не запросити на Прикарпаття побратимів з усієї України. Тим паче наша влада йде на контакт і допомагає у проведенні такого роду подій», – розповів Фармуга.

Перший день пройшов у неформальному спілкуванні: атовці ділилися одне з одним ветеранським досвідом, а також переглянули документальний фільм франківського режисера «Брат за Брата».

Після спогадів і розмов за гуцульським обідом, почався перегляд документального фільму. Його представив сам режисер – військовий кореспондент полку «Азов» Руслан Ганущак. В 27 хвилинах документальної стрічки про життя і смерть грузинського воїна, який захищав українські кордони, кожен присутній ветеран згадав свій біль. Втрати своїх товаришів.

У наступний день Форуму учасники обговорювали багато болючих питань, одним з найгостріших стало: "Чи змінить влада ставлення до ветеранів АТО після Форуму?". 

Загалом, основний меседж доповідачів звучав так: "Після повернення з АТО, тобі ніхто нічого не винен. Ти не повинен бути споживачем урядових пільг, а зуміти використати найкращі свої риси й почати успішну справу чи повноцінно реалізуватися в громадському житті. Адже, якщо вдалося вижити на фронті, то ти вже дуже сильна особистість".

Жваво обговорювали реальні бізнес-кейси колишніх АТОвців, які їм вдалось запустити в життя після повернення зі сходу, також, спікери презентували присутнім різні приклади з закордонного досвіду у цій сфері.

Завершилась зустріч круглим столом, на якому обговорили практичні проблеми учасників і ветеранів АТО і можливі шляхи співпраці з місцевою владою. Чи змінить влада, хоча б на обласному рівні, ставлення і вектор співпраці з прикарпатськими ветеранами, — покаже час. Хороших ідей і шляхів для руху вперед на форумі було озвучено чимало. 

Інформаційний центр УНСО

фото з сайту міста Івано-Франківськ http://www.0342.ua/