Питання духовної та гуманітарної допомоги військовим обговорили керуючий Вінницькою єпархією та керівник крайової команди УНСО

Питання духовної та гуманітарної допомоги військовим обговорили керуючий Вінницькою єпархією та керівник крайової команди УНСО

Вівторок, 2 червня 2015, 16:30
Напередодні свята Трійці у Вінницькому єпархіальному управлінні відбулася зустріч митрополита Вінницького і Барського Симеона з керівником Вінницької Крайової команди УНА-УНСО Сергієм Чумаком. У спілкуванні також взяв участь ієрей Віктор Чверкун, котрий впродовж року є капеланом добровольчих загонів Вінниччини, повідомляє прес-служба Вінницької епархії. 
 
Сторони обмінялися думками щодо перспектив запровадження інституту капеланства (військового духовенства) у Збройних Силах України та душпастирської діяльності у добровольчих підрозділах, які формуються у тому числі у Вінницькій області і спільно із ЗСУ виконують завдання на сході України.
 
Митрополит Симеон висловив думку, що місія священиків у армії полягає не лише у звершенні богослужінь і необхідних треб, а у молитовній, духовній і моральній підтримці воїнів, яка має на меті недопущення впадання їх у відчай чи навпаки у безодню нелюдської жорстокості і помсти, особливо по відношенню до полонених, на що їх провокує постійне перебування поряд із смертю, втрата своїх друзів і близьких людей. Митрополит наголосив, що людина на війні не повинна втрачати людських рис і образу Божого, і в цьому їй повинен допомагати священик.
 
Душпастирська і психологічна допомога тим, хто повернувся із зони бойових дій і потребує соціальної адаптації, є ще одним напрямком, де на думку учасників бесіди була б корисною участь Церкви. Рука допомоги від священиків може стати просто необхідною для молодих людей, які повернулися з поля бою важко пораненими і скаліченими. В їхні серця потрібно вселяти віру в те, що життя не закінчилося, і з Божою допомогою їм вдасться подолати труднощі, що виникли перед ними.
 
Торкнувшись теми гуманітарної допомоги військовослужбовцям, Сергій Чумак висловив думку, що суспільство позитивно сприймає той факт, що Церква і зокрема Вінницька єпархія УПЦ, активно долучилася до волонтерського руху і через своїх священнослужителів і парафіян надає допомогу українським воїнам продуктами, одягом, медикаментами. Керівник добровольчого підрозділу особливо подякував митрополиту Симеону за придбані на кошти священиків і мирян єпархії індивідуальні медичні аптечки, які нещодавно були відправлені на схід з черговою партією добровольців з Вінниці.
 
Митрополит Симеон та С. Чумак торкнулися й болючого в даний час питання міжконфесійних стосунків. Співрозмовники погодилися з думкою про неприпустимість втручання в церковні справи і внутрішнє життя парафій світської влади і тим більше людей, пов’язаних з військовою службою, головним завданням яких є не вирішення міжконфесійних конфліктів чи їх розпалювання, а захист Вітчизни, спокою громадян і поновлення миру в Україні. Саме до цього, на думку митрополита Симеона і Сергія Чумака повинні бути скеровані зараз і духовні, і фізичні зусилля усіх громадян, які повинні бути єдиними у любові до Бога, до своєї Батьківщини і один до одного.