Добровольці 131-го ОРБ прийняли присягу УНСО в Маріуполі

Добровольці 131-го ОРБ прийняли присягу УНСО в Маріуполі

Середа, 1 липня 2015, 12:00
30 червня, на честь 25-ї річниці створення УНА, у 131-у окремому батальйоні, більшість особового складу якого складають члени УНСО, пройшла присяга за участю бійців маріупольської самооборони, повідомив Інформаційному центру УНСО Вадим Джувага.
 
Це сталося недалеко від передової, куди ще недавно долітали снаряди, і де добре чути гуркіт ворожої артилерії. Добирався маріупольський «десант» до батальйону по розбитих дорогах крізь хмару пиляки (бо у влади, суцільно регіональної, до доріг руки не доходили) під червоно-чорним прапором.
 
Бійці зустріли привітно. Біля казарми висить опудало Путіна у традиційних ватнику і валянках, щоправда, хлопці зробили головному терористу і натхненнику Новоросії комплімент – опудало вийшло двометровим, зовсім неподібним до карликового оригінала.
 
Після недовгих розмов із знайомими і друзями (в батальйоні служить, наприклад, мій кум), Ігор Мазур "Тополя" дав особовому складу батальйону (і маріупольцям в тому числі) команду шикуватись у дві шеренги.  Він коротко розповів про історію 30 червня (а подій вистачає!), згадав про відродження Української держави 1941 року і створення УНА 25 років тому.
 
- Тим, хто складає присягу, вийти вперед і стати біля мене! – лунає команда Тополі.
 
Біля нього вишикувалась шеренга добровольців, як маріупольців, так і бійців батальйону. Їх виявилося набагато більше, ніж сподівалось, та й не всі бажаючі змогли прийняти присягу.
 
На брук падають слова урочистої присяги вояків УПА, як символ духовної спорідненості поколінь борців за Україну :
 
- Я урочисто клянусь своєю честю і совістю перед Великим Народом Українським, перед Святою Землею Українською, перед пролитою кров'ю усіх найкращих синів України…
 
Після прийняття присяги бійцям вручили хрести УНСО. На жаль, вистачило їх не на всіх. Бо добровольців виявилося більше. Всі, кому хрести не дісталися, отримали польові шеврони УНСО.
 
Після присяги увагу присутніх зайняла Леся Рой, солістка гурту «Телері», щоправда виступила вона із сольною програмою, виконавши свої хіти «Пєсня ополчєнца («Забери меня с Новороссиии»), про псковських десантників («У верблюда два горба, у укропа два раба») і переспів всесвітньовідомої пісні футбольних фанатів про Путіна.
 
Під кінець маріупольці передали бійцям семикілограмовий «унсовський» торт, виконаний у червоному і чорному кольорах із знаменитими гаслами з крему «УНСО до штурму!» і «УНА до влади!», який було відвезено бійцям на передову. 
 
Пропонуємо вашій увазі також короткий відеосюжет маріупольського телебачення майже з передової, що дозволить глибше зануритись а атмосферу братерської єдності УНСОвців, які щойно прийняли присягу, та короткий екскурс в історію створення УНА 25 років тому від одного з перших УНСОвців, нині командира роти 131-ої ОРБ Ігора Мазура "Тополі".

Більше про урочисті та пам'ятні заходи, присвячені 25-річчю з дня заснування УНА, що відбулись за участі активістів УНСО в різних регіонах України цими днями читайте в наших Новинах. 

Слава Україні! Героям Слава!

Інформаційний центр УНСО