Відійшов у вічність Владика Мефодій

Відійшов у вічність Владика Мефодій

Середа, 25 лютого 2015, 00:00
З глибоким жалем та сумом повідомляємо про те, що вчора пізно ввечері на 65-му році життя після тривалої хвороби відійшов у вічність предстоятель Української автокефальної православної церкви (УАПЦ) митрополит Мефодій (Кудряков).

Офіційне повідомлення церкви: "Патріархія Української Автокефальної Православної Церкви з сумом сповіщає, що 24 лютого близько 19 години після важкої та виснажливої хвороби спочив у Господі Блаженніший МЕФОДІЙ, Митрополит Київський і всієї України, Предстоятель Української Автокефальної Православної Церкви". Розклад поминальних богослужінь опубліковано прес-службою УАПЦ за цим посиланням.

 
Для нас ця звістка зовсім не формальний привід для висловлення співчуття близьким Владики та всім вірянам.
Це гострий пекучий біль, який відчуваєш, коли тебе покидає хтось настільки близький духовно, як хрещений батько, як наставник та взірець для дій твоїх. Таким був і навіки залишиться для нинішнього покоління, а в майбутньому стане й духовним прикладом для прийдешнього покоління нашої організації, Владика Мефодій. Адже Митрополит Тернопільський та Подільський Мефодій з перших днів заснування УНА-УНСО ще у 90-х роках був поруч з нами. Мало хто знав про це, адже природна скромність та щира порядність цієї святої людини вражала мирян, проте саме він зробив дуже багато для розвитку та підтримки кількох регіональних осередків УНСО в ті скрутні часі, коли нам не допомагав майже ніхто. І саме Владика Мефодій знаходив можливість підтримати патріотичну молодь і словом, і ділом, часто мотивував прихожан УАПЦ на допомогу УНСО вагомими матеріальними ресурсами, надавав інформаційну та організаційну підтримку у нашій загальгій справі нескічненної боротьби за сувернітет країни та непорушність державних цінностей.
Вічна пам'ять.
 
Нагадаємо,
Блаженніший Митрополит МЕФОДІЙ (в миру Валерій Андрійович Кудряков) народився 11 березня в місті Копичинці, Гусятинського району Тернопільської області.
Духовну освіту здобув у Московських духовних школах – Московській Духовній Семінарії та Академії, які на той час були одним з найкращих богословських навчальних центрів у православному світі.
Після ієрейської хіротонії 1981 р. з обітницею безшлюбності (целібату) – ієрей Валерій ніс пастирське служіння у Львівській та (виділеній з її складу 1988 року) Тернопільській єпархіях.
1990 року як один з чільних діячів у боротьбі за українізацію та незалежність Української Церкви на Тернопільщині, приєднався до Української Автокефальної Православної Церкви. 16 червня 1995 з благословіння Святішого Патріарха Володимира приймає чернечий постриг з ім’ям Мефодій – на честь рівноапостольного Мефодія, учителя слов’янського. А вже 17 червня 1995 року Святішим Патріархом Київським та всієї України-Руси Володимиром  та єпископом Донецьким і Луганським Ізяславом – хіротонізований у єпископа Хмельницького та Кам’янецьк-Подільського.
Після смерті Святішого Патріарха Володимира (14.07.1995), однодумцем та другом якого був єпископ МЕФОДІЙ, – визнає юрисдикцію Патріарха Київського і всієї України Димитрія (Яреми) та приєднується до очолюваної ним УАПЦ, де згодом отримає сан архиєпископа (1997) та митрополита (1999).
Після смерти блаженної пам’яті Святішого Патріарха Димитрія (1915-2000) Митрополит Тернопільський і Подільський МЕФОДІЙ обирається спочатку Місцеблюстителем Патріаршого Престолу УАПЦ (1.03.2000), а згодом – з волі Помісного Собору УАПЦ – і Предстоятелем УАПЦ (14.02.2000).
Посідаючи посаду Предстоятеля, Блаженніший Митрополит МЕФОДІЙ впродовж багатьох років намагався реалізувати курс на врегулювання канонічного статусу УАПЦ шляхом входження УАПЦ до співпричастя зі Вселенським Костянтинопольським Патріархатом.
Незадовго до своєї кончини Блаженніший Митрополит МЕФОДІЙ зустрічався і обговорював перспективи такого розвитку нашої Церкви з делегацією Православної Церкви у Канаді (в юрисдикції Вселенського Патріархату) на чолі Блаженнішим Митрополитом Вінніпегу і всієї Канади Юрієм (Каліщуком). Інформація з офіційного сайту УАПЦ.
 
Інформаційний центр УНСО