СПРАВЕДЛИВІСТЬ через 15 років? Ігор Мазур коментує рішення ЄСПЛ

СПРАВЕДЛИВІСТЬ через 15 років? Ігор Мазур коментує рішення ЄСПЛ

Середа, 7 жовтня 2015, 11:00

Вчора ми опублікували новину щодо рішення Європейського суду про виплату моральної компенсації трьом членам УНА-УНСО Миколі Ляховичу, Миколі Карпюку та Ігорю Мазуру, засудженим за порушення громадського порядку у березні 2001 року під час акції "Україна без Кучми"! Сьогодні отримали особистий коментар Ігора Мазура щодо цієї справи: 

"Стільки часу пройшло після вбивства Гії (Гонгадзе - прим.ред.) і акцій протесту проти режиму Кучми. Була зима 2001 р., схожа на зиму 2014 р., але нас було мало і ми програли битву (але не програли війну). Було 143 судових засідання і вирок. Подання в Страсбург ми зробили ще в 2004 році - напередодні Помаранчевої революції, коли вийшли на волю відсидівши по 2-3 роки за ґратами. Я, Микола Ляхович і Влад Мирончук перехворіли там на туберкульоз, інші хлопці втратили тоді здоров'я і горе було в сім'ях. Потім йшло листування з судом, надавалися різні документи і докази. В Верховній Раді в 2006 році Постанова "Про реабілітацію і визнання політв'язнями" набрала 222 голоси - не вистачило 4 голоси, а в цей час в кулуарах і в буфеті "бродили" 15 помаранчевих депутатів, яких я просив зайти в зал і відновити СПРАВЕДЛИВІСТЬ, але мабуть для них доля 18 родин і ЧУЖІ тюремні роки були "неактуальні" - яка їм з цього вигода? В січні 2008 Президент України нагородив нас за участь в "УБК" орденом "За мужність" 3-го ступеня. Але чомусь лише 4 з 18 "зеків".

В кінці 2009 року Європейський суд з прав людини звернувся до Уряду України, який тоді очолювала Юля Тимошенко, з питанням чи СПРАВЕДЛИВО засудженні учасники "України без Кучми" і чи не хоче Україна з нами заключити мирову угоду і виплатити компенсацію?! "Помаранчевий" Уряд відповів, що нас було засуджено відповідно до чинного законодавства! І після цього суд пішов в нарадчу кімнату на 6 років!!! За цей час до влади прийшов Янукович, посадив Юлю, яка потім почала хворіти і заявляти,що за СПРАВЕДЛИВОСТЬ треба боротися. Шкіль, який став депутатом і перебіг в БЮТ, потім втік у Францію. Ніби боявся, що його ще раз за "УБК" посадить Янукович. Але Революція перемогла, а №13 у списку БЮТ, щось додому не їде... Померла мама Гії Гонгадзе, а його кістки і далі "чогось чекають" в морзі. Померли троє з вісімнадцяти моїх "посправників" - Денис Андрусенко, Андрій Косенко і Руслан Зайченко. Їм вже ніякий Страсбург нічого не присудить. А судді і прокурори і далі "працюють". Напередодні (опублікування рішення ЄСПЛ - прим.ред.) прокурор Кузовкін, який вимагав колись для мене 10 років, цього ж хотів і для "свободівців" за події біля ВР. В нас тоді по справі проходило потерпілими 72 "беркута". Цікаво хтось з них калічив і вбивав майданівців через 13 років і де вони зараз? В Авакова чи в ДНР? Хоча яка різниця?! І які вироки для патріотів виносили взимку 2014 року судді, які в 2001 судили нас? А Кучма, який призначав нам роки тюрми, сьогодні головний "мінський миротворець"! Два полюси!

Коли ми очистимося від тої наволочі, яка вже десятки років сидить в різних кабінетах, розганяє і судить тих, які "душу і тіло ложать за нашу свободу"? В моєму розвідбаті служили мої побратими-політв'язні "справи 9 Березня" - Владислав Мирончук і Станіслав Салофалов. Зараз поруч воює Сергій Гальчик. Але Європейський Суд з прав людини відхилив їх подання. Він не визнав і нас політичними в'язнями, а Парламентська Асамблея Ради Європи в вересні 2003 р. визнала ж - де СПРАВЕДЛИВІСТЬ? Але існує 11-та Божа заповідь - "Не бійся" і є бій, де докажемо, що ми браття козацького роду."

Командир 1-ої роти 131-го окремого розвідувального батальйону УНСО ЗСУ
Ігор Мазур "Тополя"