Таки децентралізація влади чи черговий піар депутатів?

Таки децентралізація влади чи черговий піар депутатів?

Четвер, 16 липня 2015, 17:00

Проект Закону №2217-а про внесення змін до конституції України (щодо децентралізації влади) – прийнято за основу і направлено до Конституційного Суду. За проголосувало 288 депутатів, зокрема: БПП 121 голос, Народний фронт – 71, Опозиційний блок – 34, позафракційні – 16, «Самопоміч» - 1 (Ганна Гопко), «Відродження» - 19, «Воля народу» - 15, «Батьківщина» - 19 (Ігор Луценко – утримався).

То ж, що це означає? Для початку хочемо заспокоїти – закон не прийнято, а відправлено на розгляд. Тільки після цього, за процедурою, почнуться обговорення і читання. Ще одна деталь, яка є дуже важливою. В проекті закону відсутні СЛОВА про якийсь там «особливий статус» Донбасу. Це правильно. Єдине, що насторожує, це голосування за даний проект закону «Опозиційного блоку». Чи означає це, що в тексті закону містяться речі, які влаштовують кремлівську 5-ту колону? Можливо, це посилання на Закон України про «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей», який було прийнято 17.03.2015-го року і який містить багато суперечливих норм... Кому цікаво – ось посилання. Скоріш за все, саме цей закон спричинив розкол у провладній коаліції.

Але тим не менш, варто зазначити, що сьогодні зроблено суттєвий крок до децентралізації влади і передання значних повноважень на місця. Також вводиться інститут префекта, покликаний замінити голів облдержадміністрацій, проте призначатиметься він за тією ж процедурою, що і Голова ОДА.

УНА-УНСО нагадує, що завжди стояла стоїть, і стоятиме на сторожі не тільки національних та державних, а й перш за все людських інтересів. Ми ретельно слідкуватимемо за процесом прийняття змін до Конституції України, і в разі чого докладемо усіх своїх зусиль, аби не допустити прийняття антинародного рішення. Звертаємось також до депутатів: панове, будьте відповідальними перед собою в прийнятті рішень, аби не довелося потім відповідати перед Народом України.

Ще раз вітаємо з 25-ти річчям прийняття Декларації про Державний Суверенітет України!

Інформаційний центр УНСО