У Київраді готуються офіційно визнати добровольців

У Київраді готуються офіційно визнати добровольців

Вівторок, 25 жовтня 2016, 10:45

У Київраді напрацьовують механізм офіційного визнання бійців-добровольців АТО.

Вчора на засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань місцевого самоврядування, регіональних та міжнародних зв'язків депутати погодили проект рішення “Про визнання бійців-добровольців, які брали участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на сході України”. 

Відповідно до проекту рішення, бійцем-добровольцем АТО може бути визнано особу, яка перебувала або перебуває у складі добровольчих формувань та брала участь в бойових діях на сході України, але не ввійшла до складу Збройних Сил України, Міністерства внутрішніх справ, Національної гвардії України та інших військових формувань і правоохоронних органів.

    Для отримання статусу бійця-добровольця, необхідно через канцелярію Київради надати наступні документи:
-заяву довільної форми на і'мя заступника Київського міського голови-секретаря Київради з        проханням щодо надання статусу бійця-добровольця АТО;
-копію паспорта та довідки про присвоєння ідентифікаційного номеру фізичної особи;
-автобіографію;
-довідку керівника добровольчого формування про особу-заявника, що входить до складу          добровольчого батальйону, із зазначенням терміну перебування в зоні проведення АТО;
-письмові свідчення не менше як двох свідків, які разом брали участь в бойових діях та отримали статус УБД, або інваліда чи учасника війни.

Розглядатиме присвоєння відповідного статусу окрема Комісія з питань надання статусу бійців-добровольців АТО у м. Києві. 

Статус бійця-добровольця АТО може надаватись посмертно. У такому випадку право на оформлення відповідного статусу одержують законні правонаступники бійця-добровольця АТО.

Відповідне рішення також погодила постійна комісія Київради з питань охорони здоров'я та соціального захисту. 

Інформаційний центр УНСО