У Маріуполі бійці УНСО зустрілися з учнями шкіл та студентами

У Маріуполі бійці УНСО зустрілися з учнями шкіл та студентами

Понеділок, 28 вересня 2015, 11:00

Цими днями за ініціативи "Української Націоналістичної Самооборони Маріуполя" та місцевого ТСОУ було організовано кілька зустрічей школярів та студентів із бійцями куреня УНСО, що воює зараз у складі 131-го окремого розвідувального батальйону.

"У нас є два напрямки роботи, - говорить керівник Донецького обласного осередку УНСО Дмитро Шурда, який опікується цим проектом. - Це спілкування учнів із військовими, де діти можуть познайомитись із бійцями, дізнатися про їхнє життя, розпитати про те, що відбувається навколо, про ситуацію в країні. 

Інший напрямок пов'язаний із тим, що на уроках військові можуть показати свою зброю, розповісти про неї. Справа в тому, що ТСОУ у Маріуполі практично зруйноване, матеріальної бази немає. А тут бійці можуть навчити загальним принципам поводження зі зброєю. І головне - школярі можуть  поспілкуватися з героями цієї війни, сьогоднішніх подій".

У 34-ій школі бійці куреня УНСО провели два уроки мужності: десятикласникам розповіли про свою зброю, надали можливість її розібрати та зібрати під наглядом інструкторів. А потім поспілкувалися з одинадцятикласниками про ситуацію в місті, їх ставлення до сьогоднішніх подій. Також дітям розповіли про зброю і нагадали, що стріляє взагалі не вона, а людина. А тому треба завжди відповідально ставитись до своїх вчинків.

Більше дізнатися про зброю, основи тактичної медицини школярам запропонували у "Самообороні Маріуполя". І вже через день туди записалося четверо хлопців та дві дівчини з цього класу. "Це не перший раз, коли у нас проводяться уроки мужності, - говорить директор 34-ої школи Олександр Литвинський. - Наша школа дуже патріотична, першого вересня ми дякували військовим за те, що діти мають можливість вчитися. А кожен понеділок перед початком занять звучить гімн України. Діти ставляться до уроків мужності із цікавістю та розумінням, вони спілкуються з військовими з відкритою душею та поводять себе як справжні патріоти".

Вже скоро бійці 131-го ОРБату побували на військово-патріотичній грі у школі № 65. Унсовці виступили як інструктори, які вчили учнів основам поводження зі збоєю, показали, як розбирати та збирати автомат. Вони також оцінювали активність учнів. А потім після закінчення змагань нагороджували переможців та відмітили, що найбільше інтерес проявили, як не дивно, дівчата.

Коли бійці приїхали у школу № 20, виявилося, що вона є рідною для одного з них, там він зустрів своїх вчителів, а учням розповів про те, чому пішов воювати і також сказав, що вважає цей свій вибір правильним.

Вже наступного дня військові гостювали у школі № 11. На зустрічі із учнями вони говорили про своє життя на війні, відповіли на безліч питань. Діти подарували військовим власну пісню та малюнки. А бійці, які вже цими днями їхали на демобілізацію, зізналися, що обов'язково ще приїдуть в Маріуполь.

Зустрічі з військовими відбувають не лише у школах. Нещодавно бійці УНСО стали гостями на святі "Ми діти твої, Україно", що відбулося в індустріальному технікумі Маріуполя. Вони прослухали виступи учнів, відповіли на їх питання. "Це дійсно була радість завітати з полів війни на таке свято, - розповів боєць куреню УНСО Євген "Вікінг". - Вельми приємно бачити і чути патріотичну українську молодь мого рідного Маріуполя. Давно відав, що спалахне ця війна, що місто відродиться для української нації саме у вирі битви. І насамперед  юне покоління й діти Маріуполя зможуть зробити те, що вдавалося лиш небагатьом представникам трохи старших поколінь, а саме -  бути справжніми українцями, мудрими і безстрашними нащадками славних та героїчних предків".

Інформаційний центр УНСО