Україна працює над визволенням Миколи Карпюка із російської в’язниці

Україна працює над визволенням Миколи Карпюка із російської в’язниці

П'ятниця, 5 червня 2015, 18:00
Українські спецслужби та Міністерство закордонних справ працюють над звільненням понад 30 громадян України, яких незаконно утримують у російських в’язницях, про це сказав президент Петро Порошенко на прес-конференції в п’ятницю, повідомляє "Українська правда".
 
Анастасія Станко задала питання президенту: "Одного з лідерів УНА-УНСО Миколу Карпюка викрали представники ФСБ Росії у березні 2014 року… Ніхто не знає про долю цієї людини (нічого), жодного разу не був у нього консул і взагалі не відомо, чи ця людина досі жива. Чи знаєте Ви щось про його долю?".
 
"Одразу, з перших днів мого президентства було дано доручення Міністерству закордонних справ з’ясувати його долю. І наші спецслужби, і наше МЗС сьогодні активно працюють над звільненням не лише Надії Савченко, і не лише Сенцова, і не лише Карп’юка, а більше 30 українських громадян, які незаконно утримуються в російських в’язницях", - відповів Порошенко.
 
З 21 березня 2014 року про долю Миколи Карпюка, якого викрали в Чернігівській області російські спецслужби і звідти вивезли до Росії, нічого не відомо. В Росії його наче звинувачують у бандитизмі і відправці найманців у Чечню. Спершу повідомлялося, що Миколу утримують у СІЗО в Єсентуках. За останніми повідомленнями російського адвоката Іллі Новикова, інтерв'ю з яким було опубліковано на сайті телеканалу "112 - Україна", два місяці тому наче з'явилася інформація про те, що Карпюк - у Владикавказі "в СІЗО на території ФСБ".