УНА-УНСО вшановує пам'ять героїв Небесної Сотні в Маріїнському парку

УНА-УНСО вшановує пам'ять героїв Небесної Сотні в Маріїнському парку

Четвер, 18 лютого 2016, 14:30

Сьогодні, 18 лютого, на розі вулиці Грушевського та Кріпосного провулку був відкритий та освячений пам’ятний знак  на честь численних жертв - героїв Небесної Сотні,  які загинули в ці трагічні дні 18-20 лютого під час Революції Гідності в 2014 році.

З 18 лютого в Україні вшановують пам'ять Небесної Сотні - загиблих під час подій на Майдані в лютому 2014 року. Саме з цього дня почалася активна фаза протистояння між активістами і силовиками під час Революції гідності.

Вранці 18 лютого протестувальники з вимогою обмеження повноважень президента почали ходу до Верховної Ради, в Маріїнському парку "майданівці" вступили в протистояння з "антимайданівцями" і "тітушками", серед яких, як потім стало відомо, були і представники силових органів. Зав'язалася масова бійка, яка переросла в антитерористичну операцію, яку СБУ оголосила в той же день. У Києві закрили метро, почалися масові виступи в інших містах України.

За результатами слідства встановлено, що події, як вранці 18 лютого, так і під час штурму Майдану ввечері, пов'язані між собою єдиним планом. На озброєння силовикам були надані спецзасоби посиленої дії, які надійшли з РФ протиправним чином, не пройшли експертизи і деякі з них містили вкрай шкідливі речовини, які жодна з країн світу не застосовує. Станом на 18 лютого були роздані шумові, газові гранати правоохоронцям. Був план застосувати максимально насильство до протестуючих, не зупиняючись перед вчиненням вогнепальних поранень, смертей, для того, щоб протестувальники опинилися в такій ситуації, щоб були змушені захищати своє життя і здоров'я.

Найкривавішим було протистояння на вул. Інститутській, де силовики відкрили вогонь по протестуючих з вогнепальної зброї, там загинули 105 людей, яких тепер ми називаємо Небесною Сотнею. Слідчі встановили причетність спецроти київського "Беркута" до розстрілів 48 протестувальників і заподіяння вогнепальних поранень 80 протестувальників 20 лютого 2014 року на вулиці Інститутській. За результатами слідства, повідомлено про підозру 25 співробітникам цієї спецроти і керівного складу полку "Беркута" у причетності до цих подій, з яких 20 оголошені в розшук та 5 знаходяться під вартою. Стосовно двох кримінальна справа слухається в суді.

В ці дні своїх друзів та побратимів згадують активісти Революції Гідності по всій Україні, вшановують їх пам'ять і зовсім незнайомі люди, бо кожен свідомий українець розуміє, що ці молоді патріоти загинули за наше спільне майбутнє, за нашу державу.

Сьогодні у жалобних заходах в Маріїнському парку в Києві взяли участь УНА-УНСО, Народний Рух України, Конгрес українських націоналістів, Українська партія, Спілка офіцерів України, «Просвіта», ОУН(д) та багато киян, які не належать до жодних організацій чи партій, проте яким не байдужа доля всієї країни.

Також активісти ухвалили звернення до Президента України з вимогою встановити на цьому місці пам’ятника полеглим патріотам та  розслідувати нарешті численні злочини і вбивства під час Революції Гідності. Нагадаємо, що попри всі заявлені факти, виявлені під час дворічних слідчих дій, досі жодна справа не доведена до винесення вироку.

Активісти Крайової команди УНСО Вінниччини також сьогодні вшанують пам'ять героїв, які були вбиті під час подій в центрі Києва 18 лютого 2014 року. Молебень, який відслужить капелан Крайової команди УНСО Вінниччини отець Віктор, розпочнеться о 18:00 на Театральній, 15.

Інформаційний центр УНСО