УНА-УНСО вимагає справедливості

УНА-УНСО вимагає справедливості

П'ятниця, 27 травня 2016, 12:15

26 травня в м. Малині мав відбутися  суд над колишніми головою Малинської райради Миколою Савченко та головою Малинської РДА Володимиром Литвиненком. 

Минулого року ці чиновники були затримані працівниками СБУ під час отримання хабара у 40 тисяч гривень. При цьому намагаючись втекти вони  вчинили опір правоохоронцям.

Проти корупціонерів було порушено справу за статтею 368 «Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою». Намагаючись відбілити свою репутацію в очах громадськості М. Савченко та В. Литвиненко нахабно заявляли, що вони мовляв, волонтери, і збирають гроші на пам’ятник воїнам, що загинули на Сході України. Це блюзнірство набуло широкого розголосу, і не залишило байдужим жодного малинчанина. 

Відгукнулась на цю подію і Політична партія  УНА-УНСО (Українська національна асамблея – Українська націоналістична самооборона), члени якої воюють на сході України у складі 131-го окремого розвідувального батальйону оперативного командування «Південь», під Маріуполем.

З самого початку судового процесу Житомирська обласна організація на чолі з Головою Політичної партії УНА-УНСО в Житомирській області, підполковником запасу 95-ї аеромобільної бригади, керівником Батальйону оборони краю «Полісся» Олегом Умінським відстежує ситуацію довкола цієї справи. Унсовці Житомирщини вже приїжджали на минулі судові засідання з чіткою вимогою покарати злочинців, і не допустити гальмування слідства. Намагаючись надати справі якомога більшого резонансу було вирішено залучити і унсовців Київського осередку. 

Члени Політичної партії УНА-УНСО, серед яких було багато учасників бойових дій в зоні АТО, під керівництвом Голови Виконкому УНА-УНСО, Ярослава Лагнюка та Голови Політичної партії УНА-УНСО в Житомирській області Олега Умінського разом з представниками партії Народний Рух України та ще кількох громадських організацій прибули до Малинського суду, щоб в черговий раз відстояти інтереси громади.

Проте  в канцелярії  суду повідомили, що  відклали слухання на прохання обвинувачених у зв’язку з тим, що один із фігурантів справи, Микола Савченко проходить курс лікування у Малинській лікарні. Тоді було вирішено навідатися до Малинської прокуратури, аби дізнатися який стан справ з матеріалами слідства, що передаються до суду.

Голова УНА-УНСО в Житомирській області, Олег Умінський та голова Малинської районної організації Народного Руху України, Ярослав Павлів, зустрілись з помічником прокурора і отримали вичерпні відповіді на  всі питання, що стосувалися даної справи.

В цей же час  жителі села Гамарні, дізнавшись про приїзд унсовців, звернулися до них зі скаргою на незаконне захоплення землі рятувальної станції. Одразу ж колона унсовців вирушила до будівлі Малинського відділення поліції. На вимогу про зустріч до них вийшов заступник начальника районної поліції. Він запевнив людей, що  на сто відсотків погоджується з вимогами унсовців і зазначив, що багато справ які направляє поліція розвалюються в суді. Також він висловив готовність співпрацювати з УНА-УНСО в питаннях з незаконною вирубкою лісів, захоплення земель і т.д. 

Після цього унсовці вирішили не зупинятись на досягнутому  і відвідати ще й керівництво району. На зустріч з ними вийшов новопризначений голова РДА Ю. Рудченко та міський голова О. Шостак. Окрім всього іншого тут піднімали питання про передачу церкви в центрі міста під юрисдикцію УПЦ КП та порушення екологічних норм. Керівництво району також одностайно висловило готовність  співпрацювати з унсовцями. Взагалі в цей день  колона ветеранів УНА-УНСО викликала у місцевих чиновників похвальне бажання зробити якомога більше для своєї громади та всіляко йти на зустріч її вимогам. 

Проте підбивши підсумки члени УНА-УНСО заявили, що якщо і далі місцева влада буде зволікати з вирішенням болючих питань то наступного разу вони вдадуться до більш радикальних заходів. Зокрема Голова Виконкому УНА-УНСО Ярослав Лагнюк наголосив:

«Я сам народився і виріс у Малині, тож зрозуміло, що мені небайдужа доля мого рідного міста. Від імені Політичної партії УНА-УНСО та від себе особисто я заявляю, що ми зробимо усе можливе аби припинити свавілля чиновників які перетворюють Малинщину у заповідник корупції».

Голова УНА-УНСО в Житомирській області Олег Умінський також зазначив:

«Унсовці як і завжди захищатимуть інтереси простих громадян. Наша мета у цій справі донести до місцевих функціонерів одну просту думку – перед Законом України всі рівні»

Прес-служба ЖОО УНА-УНСО