УНСО Буковини провели практичні навчання для журналістів

УНСО Буковини провели практичні навчання для журналістів

Вівторок, 2 червня 2015, 11:00
З прийдешнім Днем журналіста привітали редакторів буковинських ЗМІ
(матеріал взято з сайту CHV.TV, автор Тетяна Таран)

Кореспондентам влаштували виїзд у Карпати (на гору Томнатик), де бійці батальйону УНСО провели практичні навчання з військової підготовки та розповіли про безпечну поведінку у зоні бойових дій.

Присутні журналісти мали змогу побувати у ролі бійця - вони брали активну участь у тактичних та стратегічних діях: наступ, штурм, звільнення заручників, оборона у засідці. Попередньо бійці батальйону УНСО провели лекцію про поводження зі зброєю та ознайомили своїх "учнів" з технічними частинами автомату Калашникова, розповіли про пози для стрільби та влучне прицілювання.

Податківці подарували журналістам на згадку комплекти військової форми. Хоча, у реальних бойових діях кореспондент не повинен бути вдягнений у камуфляж – на ньому обов'язково має бути цивільний одяг та бронежилет з каскою білого кольору із надписом «Преса», - зазначили бійці ЗСУ.
Практичні навчання військовому мистецтву для журналістів та податківців виявилися дуже корисними з точки зору командної роботи та розвитку стратегічного і тактичного мислення.

Журналіст, який знає роботу солдатів на передовій зсередини, ніколи не стане для військових небезпечним тягарем. Під час роботи на фронті варто виконувати вказівки професіоналів щодо можливості зайняти певну позицію для ведення фото-відео зйомки чи будь-якого іншого репортажу.
   Лунало під час навчань спірне питання про журналіста зі зброєю в руках: свідомо знаходячись у зоні проведення бойових дій для висвітлення подій журналіст може бути озброєним для наступу на чийсь стороні, чи озброєним для самозахисту (оборони), а чи взагалі повинен тримати зброю у руках?

Гадаю, тренінги такого типу, якого відбулися цими вихідними для буковинських журналістів, мають дати відповідь кожному учаснику особисто.

 

Тетяна Таран