Олександр Морус: "Підтягування Росією "Градів" до адмінкордону з Кримом - елемент тиску"

Олександр Морус: "Підтягування Росією "Градів" до адмінкордону з Кримом - елемент тиску"

П'ятниця, 18 березня 2016, 11:45

"Будь-які переміщення військової техніки - це дійсно компонент навчання, оскільки особовий склад вивчає місця потенційних позицій для ведення вогню, для початку бойових дій", - зазначає Олександр Морус. 

В УНСО (Українська націоналістична самооборона) назвали елементом тиску підтягування Росією "Градів" до адмінкордону з Кримом. Про це в ефірі телеканалу "112 Україна" заявив керівник осередку УНСО Олександр Морус.

"Будь-які переміщення військової техніки - це справді є компонент навчання, тому що особовий склад вивчає місця потенційних позицій для ведення вогню, для початку бойових дій. Але це скоріше має все ж таки політичний характер, оскільки ми зараз про це говоримо і про це говорять скрізь, отже, ці дії мають результат, на це звернули увагу. Там насправді така кількість військ, у Криму, що особливої потреби маневрувати там немає. Якщо вони почнуть рухатися в бік України, почнуть наступати, то ті позиції, які вони там собі готують, це дуже незначний момент, з точки зору навчання. А от показові виступи - це так, це мають бути зустрічі в міжнародних форматах, урядовці, президенти будуть зустрічатися, проводити переговори й обговорювати. Це певний елемент тиску, от показати, що ми є", - заявив він.

За його словами, виведення російських ЗС з Сирії не вплине на ситуацію на Донбасі.

"Це виведення військ з Сирії, звучали такі моменти, що от виводять війська з Сирії і вони можуть перекинутися в Україну, там така незначна кількість військ виводиться з Сирії, що вони ніяким чином не вплинуть на ситуацію на фронті. Тому сказати, що там якась військова серйозна необхідність є в тому, щоб підвести, вони дивляться на нашу реакцію, але більше це скоріше політичне, щоб тримати весь час в напрузі ситуацію, а тримаючи ситуацію в напрузі, РФ стає частиною переговорного процесу, як тільки вони загострюють ситуацію, одразу з ними йдуть на контакт", - додав він.

Нагадаємо, раніше з'явилася інформація про те, що на адміністративному кордоні між Херсонською областю України та тимчасово окупованим півостровом Крим російська влада демонстративно підтягла важку техніку.

Інформаційний центр УНСО