УНСО Житомирщини відзначили 25-річчя УНА молебнем та підписанням меморандуму про об'єднання патріотичних сил Малинщини

УНСО Житомирщини відзначили 25-річчя УНА молебнем та підписанням меморандуму про об'єднання патріотичних сил Малинщини

Середа, 1 липня 2015, 15:45

30 червня 1990 року, в день проголошення Самостійної України Проводом ОУН на чолі зі Степаном Бандерою та в день народження Романа Шухевича, була створена Українська Міжпартійна асамблея, як спроба об’єднати, існуючі на той переломний в нашій історї час, національно – патріотичні сили нашої Батьківщини. Через рік Міжпартійна Асамблея перейменовується в Національну і, власне, стає УНА. Згодом створюється і її бойове крило - УНСО. Так зявляється УНА-УНСО. Першим її головою став син легендарного провідника - Юрій-Богдан Шухевич. За 25 років було все: війни, барикади, в’язниці й політична боротьба, переслідування та гоніння з боку антиукраїнської влади, зради та підступні намагання розшматувати (а інколи й продати) організацію зсередени відступниками та ласими до щвидкої наживи псевдопатріотами, навіть вбивства та викрадення лідерів організації.  Крім всього цього в УНСО склався власний список побратимів, полеглих у боях за Україну та братні держави.

Тому в день народження УНА – Житомирська обласна організація Української Націоналістичної Самооборони вирішила найперше вшанувати пам'ять полеглих побратимів за волю України, хлібом та свічою, зібравшись в селі Ворсівка біля козацького меморіалу, що на Малинщині, повідомляє керівник ЖОО УНСО Олексій Семенів.

Гостями Малинської районної організації УНСО в цей день були командир батальйону територіальної оборони краю Олег Умінський, координатор «Руху національно-патріотичних сил Житомирщини» Олег Лагнюк, Житомирський обласний голова УНСО Олексій Семенівголовний отаман «Житомирського крайового козацького товариства «Поліська Січ» Українського козацтва Анатолій Шевчук, а також голова Малинської РДА – Володимир Литвиненко.

Після молебну, що був відслужений протоієреєм, отцем Василієм УПЦ КП та виступів керівників патріотичних сил, представники «Малинського крайового козацького товариства «Поліська Січ» Українського козацтва, члени «Народного Руху України», «Українська Націоналістична СамОборона, «Патріотична партія України» підписали меморандум про спільні дії в захисті прав та свобод людини, родини, громади та національних інтересів України; очищенню влади від корупції, свавілля та беззаконня; та покладення краю знищенню природи Полісся, тим самим поклавши початок створенню об’єднання «Рух національно-патріотичних сил Малинщини».

Більше новин про заходи регіональних осередків УНСО, присвячених відзначенню 25-ої річниці з дня заснування УНА читайте у розділі Новини на нашому сайті.

Інформаційний центр УНСО