УНСОвці захистили "Полтавафарм" від рейдерів

УНСОвці захистили "Полтавафарм" від рейдерів

Середа, 16 березня 2016, 13:15

Поки ініціативна група мала розмовляти з головою облради Олександром Біленьким щодо незаконного призначення керівника «Полтавафарму», на самому комунальному підприємстві готувався рейдерський захват, повідомляє tribuna.pl.ua

Присутні ділилися думками: рейдери уже десь чи всередині приміщення, чи «сидять  десь по чагарниках». Перед фасадом «Полтавафарму» – активісти УНА-УНСО. Як нам  вдалося дізнатися, вони останнім часом згодилися (на громадських засадах) охороняти комунальне підприємство.

– До них поступила інформація, що планується силовий захват підприємства, коли ми поїдемо до Біленького розмовляти про нашу подальшу долю, – розповіла головний бухгалтер Яна Крайня.

Слід уточнити, що «Полтавафарм» – підприємство комунальної власності, працівники якого останнім часом вважають: їм перешкоджають нормально працювати – нав’язують нового керівника і прагнуть змінити форму власності на приватну. Схожі ситуації нещодавно відбувалися і в інших містах – Черкасах, Кіровограді. Дохід же підприємства складає майже 3 млн. грн. і є чи не найбільшим в Україні. 

Активісти, які переймаються питанням «ПолтаваФарму» вважають: нічого страшного у перевірках немає. Тим паче, говорять, підприємство комунальне, тож належить усій полтавській громаді. 

– Будь-яке підприємство треба перевіряти, проте за мету повинно бути перевірити і поліпшити, а не перевірити і вкрасти, – ділилися думками правозахисник Василь Ковальчук. 

  До того ж активіст показав документи, які засвідчують, що київський нотаріус 14-го березня внесла зміни до реєстру і засвідчила право Майбороди керувати полтавським КП і навіть змінювати статут. 

– Ми не довіряємо Майбороді як керівнику і посилаємося на шістдесяту статтю Конституції – про те, що ніхто не вправі виконувати накази чи розпорядження злочинного характеру, – повідомили працівники КП. 

Нещодавно «полтавафармівці» прийшли чималим колективом з плакатами та зверненнями на минулу сесію обласної ради, аби їх почули.

– Ми не блокували (хоча нині так говорять), ми просто хотіли, щоб нас почули депутати. Виявилося, що ні. Нас не почули – 9-го березня після свят, ми отримали два розпорядження з департаменту охорони здоров’я – про звільнення нашого керівника Білизного та про призначення в.о. Майбороди, – розповіла головний бухгалтер.

Справа нині набуває національного розголосу, адже колектив направив звернення до Президента, Прем’єр-міністра, прокуратури України, народних депутатів, аби ті втрутилися і не дали  рейдерам захопити одне з найбільших фармацевтичних підприємств. 

– Ми просимо, щоб провели чесний прозорий конкурс і тоді вже будем чи змирятися з тим, що маєм, чи звільнятися. Ми бачимо своїм керівником будь-якого фахівця-провізора, навіть, якщо з приватної структури, проте з достатнім досвідом керування мережі, оскільки ми маємо 221 аптеку, – зазначила Яна Крайня.