В Сумах відбувся круглий стіл на тему Другої світової війни

В Сумах відбувся круглий стіл на тему Другої світової війни

Неділя, 8 травня 2016, 12:00

У Сумській міській бібліотеці ім. Шевченко відбувся круглий стіл на тему Другої світової війни за участі провідних місцевих науковців-істориків, представників ветеранських організацій, воїнів АТО, повідомляється на офіційній сторінці у ВКонтакте "УНСО - Сумщина".

В ході проведення заходу відбулася презентація сайту "Книга пам'яті", до якої сумські дослідники доклали титанічних зусиль, щоб відшукати правду про загиблих воїнів війни 1939-45 рр.. та сучасних захисників нашої держави на Донбасі.

Щодо історичної оцінки ролі українців у Другій світовій лунали різні думки з цього приводу, інколи досить провокативні й неоднозначні. В чому всі учасники одностайно погоджувались - це те, що на нашій території розвивалися чи не найкривавіші сценарії театру бойових дій, страждало мирне населення, проти яких вчинявся як гітлерівський, так і сталінський геноциди українського народу, що підтверджено багатьма дослідженнями. Вчені намагалися докопатися істини, але, очевидно, з міркувань граничної толерантності дати заключну оцінку історії в повному обсязі не вдалося.

У заключному слові керівник сумського обласного осередку УНА-УНСО Микола Сурженко подякував всім присутнім за цікаву й глибоку бесіду, але звернув увагу, що історія - це наука, яка виховує наступні покоління.

"Ми маємо ствердно її прийняти з усіма як позитивними, так і негативними моментами. Та в першу чергу наша історія має бути зброєю, яка допоможе нині перемогти споконвічного ворга України - Московію. Ми не маємо боятися творити майбутнє! Бо інакше не варто дошукуватися глибини сенсу, там порожнеча..." - наголосив він.

Інформаційний центр УНСО