Вічна пам'ять УНСОвцям, які загинули під час оборони Донецького летовища

Вічна пам'ять УНСОвцям, які загинули під час оборони Донецького летовища

Вівторок, 19 січня 2016, 10:30

19-20 січня 2015 року, в боях за Донецький аеропорт, трагічно загинули УНСОвці Андрій Миронюк "Сет", Іван Євдокименко "Ляшко", Анатолій Доценко "Кент". 

Бійці батальйону УНСО "Арго" у горах Грузії.  Зліва- Андрій Миронюк на псевдо "Сет"Життя Андрія Миронюка могло бути сюжетом для пригодницького роману. Бо ще в юнацькі роки кіборга (а вони припали на початок незалежності України), він пройшов не одну війну у складі УНСО. Бойові події тих років з участю унсовців давно перейшли до складу легендарних, на основі яких у патріотично налаштованих країнах вчать молодь. Пережите Миронюком вилилося на сторінки книжки «Кавказ.ua» (Українські добровольці в Чечні, 2004). Власне, завдяки їй, його ім’я стало відоме в країні. Втім, про своє юнацьке минуле Сет не розповсюджувався навіть серед рідних. Життя цьому навчило. Останніми роками друг Сет жив у Маріуполі, працював, поки не настала пора знову взяти до рук зброю, щоб захищати вже свій край, свою родину. На жаль, Андрію довелося віддати своє земне життя за близьких, поповнивши чин героїв Небесної тисячі."

Андрій Миронюк, позивний "Сет" загинув 20 січня, захищаючи Донецький аеропорт, від кулі, що потрапила в кровоносну судину та крововтрати. Служив маріуполець в 81-ій десантно-штурмовій бригади 3-ї окремої розвідроти. 

Іван Євдокименко теж проходив службу в одному з підрозділів добровольчого батальйону УНСО, який відносився до 81-ої окремої аеромобільної бригади. Ваня, веселий дружелюбний хлопчина з позивним Ляшко, був одним з останніх, хто в нашій роті приймав присягу УНСО. Характеризувався, як відповідальний, цілеспрямований, працелюбний, щирий патріот своєї країни.

Загинув Іван в тому ж бою за Донецький аеропорт, що й його командир Сет, але довгий час вважався безвісти зниклим. Наприкінці квітня за визначенням ДНК стало відомо, що одне з тіл невідомих солдат, захованих в Дніпропетровську, належить саме Івану. Йому було всього-на-всього 22 роки.

 

Доценко Анатолій, псевдо  "Кент" - боєць 81-ої бригади ЗСУ.

Народився 11 січня 1982 р., м. Арциз, Одеська область.

Обставини загибелі: Зник безвісти 19-20 січня 2015 р. під час бою з російськими збройними формуваннями в районі аеропорту Донецька. Впізнаний за експертизою ДНК.

Місце поховання: м. Кривий Ріг, Дніпропетровська область, Кладовище "Центральне". 

Указом Президента України № 270/2015 від 15 травня 2015 року, "за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Вічна слава та пам'ять Героям України!