Відбулось чергове судове засідання по справі добровольців ОУН у Львові

Відбулось чергове судове засідання по справі добровольців ОУН у Львові

Вівторок, 23 лютого 2016, 10:00

22 лютого, у Львові, відбулось чергове судове засідання по справі добровольців ОУН. Засідання на підтримку побратимів відвідали праві сили Львова, зокрема і бійці громадської організації Українська Націоналістична Самоооборона.

У Галицькому районному суді розглядається справа чотирьох вояків батальйону ОУН. Це ті хлопці, які прикривали у Пісках «кіборгів» і виносили травмованих з-під обстрілів. Нині ж через побутову бійку хлопцям світить до восьми років за ґратами. 

«Фашик», «Несмачний», «Морячок» та «Мішаня» -- вояки батальйону ОУН, які боронили Піски у найгарячіші дні: з осені 2014-го до зими 2015-го. Хлопці перебувають у львівському СІЗО уже майже рік. Причина -- побутова бійка 22 лютого минулого року із таксистом та працівниками СБУ і львівської ОДА, внаслідок якої травми отримав один із бійців та представник Служби безпеки Валентин Будько.

За цей вчинок хлопцям світить 8 років тюрми. 19 лютого у Галицькому райсуді Львова відбулося чергове засідання, де розглядали обрання міри запобіжного заходу для бійців. Підтримати затриманих до суду приїхали їхні побратими та рідні, серед яких були і наші активісти. Та того дня суддя залишила їх під вартою ще на 60 днів.

«Нам не потрібно когось покривати, ми розуміємо, що частина вини хлопців є, але ми просто хочемо правди і чесного судового рішення»,-- каже боєць батальйону ОУН, командир відділення Антон Петрівський.

На вчорашньому судовому засіданні суддя нарешті зрозуміла, що варто рахуватися з націоналістами та відпустила всіх хлопців додому під домашній арешт. Ця невелика перемога показала системі, що вона не може чхати на суспільну думку і націоналісти не закриватимуть очей на свавілля та репресії.

Інформаційний центр УНСО