Як відзначили Покрову в Тернополі. Розповідає Ігор Крочак

Як відзначили Покрову в Тернополі. Розповідає Ігор Крочак

Середа, 19 жовтня 2016, 13:00

В Тернополі відзначили Покрову та День захисника України. Відкрито пам'ятник Небесній сотні.

Вранішній День Пресвятої Покрови я особисто почав у зі своїми друзями та соратниками в 2-му батальйоні 2-ї Галицької бригади НГУ. Згодом голова ТОО Спілки офіцерів України Олександр Варакута, координатор ГО "Схід та Захід єдині" Василь Конько, після виступів як ветерани Національної Гвардії України пішли до Надставної древньої церкви Тернополя, там ми помолились за усіх воїнів України як минулих поколінь так і тих що зараз відстоюють Незалежність України від посягань зовнішнього агресора на бойовищах російсько-української війни на Донбасі.

Після Богослужіння в день Пресвятої Покрови разом з велелюдним зібранням тернополян взяли участь у відзначенні Дня Чину Української Зброї. 

А ще у відкритті пам'ятника Героям Небесної сотні. У такий важливий день у своїх молитвах я в першу чергу скаладав низький уклін тим юним з Небесної сотні що вже на небесах, а також тим хто на театрі бойових дій на Донбасі виконує важкі завдання, і пішов туди за велінням і сумлінням своєї совісті добровольцем. Перш за все я маю на увазі бійців добровольчих структур та підрозділів ОУН, Правого Сектору ДУК, Української Добровольчої Армії, моїх братів з УНА-УНСО які у важку хвилину для України стали в стрій воїв. 

Без зброї на перших порах, з мінімумом спорядження вони не вагались як захищати Україну і чим, вони діяли. Дещо з озброєння вони здобули в бою у ворога. Дещо згодом дала держава. Дехто до цих пір не має ніяких пільг, ні посвідчень учасників бойових дій. Декого з загиблих з націоналістичних рухів до цих пір не включено до списків загальних втрат на румовищах цієї підлої війни. Декого майже перестали згадувати на офіційному рівні як полоненого, я веду мову про підло викраденого кацапами на території України ветерана УНА-УНСО Миколу Карпюка, що зараз перебуває в кадировських застінках в Грозному, звичайно це не депутатка ПАРЄ Надія Савченко, це націоналіст вихований на справах і пам'яті дідів з ОУН. А він до речі неодноразово бував в Тернополі у 90-х минулого століття, і друг Сашко Білий бував, це бійці підрозділу "Арго" з УНА-УНСО що зложили свої буйні голови у далекій Грузії воюючи там на далеких підступах за Україну в кінці минулого століття... От кого я в першу чергу згадую на Покрову, це і їх день.

Саме вони можуть по праву вважатись наслідниками слави УПА, день народження якої ми також відзначаєм на Покрову. Дуже радісно було для нас з Василем Конько і Олександром Варакутою зустріти справжнього ветерана УПА та ОУН пана Михайла Баканчука. До речі він весь минулий рік - коли мене зустрічав в місті завжди питав: Ігор як там батальйон ОУН в Пісках. Передавай вітання від старих ОУНівців, хлопці молодці ми гордимося ними.

Зрештою всі переживання того дня не опишеш, я попробував зафіксувати це все на фотокамеру, але напевно чи то сам був дуже схвильований чи то день такий урочистий, адже нарешті вже другий рік святкуємо День захисника України на Покрову, що все потрапити до мого об'єктиву не змогло. Та зрештою перегляньте самі.

 Ігор Крочак