За договором з НАТО Україна продовжує знищувати стрілецьку зброю і боєприпаси

За договором з НАТО Україна продовжує знищувати стрілецьку зброю і боєприпаси

П'ятниця, 18 грудня 2015, 10:45

Незважаючи на війну на сході, Україна продовжує виконувати зобов'язання щодо утилізації боєприпасів, легкого озброєння, стрілецької зброї та протипіхотних мін, повідомляє zbroya.info

У вівторок у Києві Агентство НАТО із забезпечення (NSPA) презентувало стан реалізації проекту Цільового фонду НАТО. На заході були представники Міністерства оборони України, NSPA, Представництва Європейського Союзу в Україні та інші.

У ході зустрічі присутні звернули особливу увагу на перебіг та виконання умов проекту зі знищення застарілих боєприпасів, легких озброєнь, стрілецької зброї, а також протипіхотних мін типу ПФМ-1.

"Відповідно до Проекту Трастового Фонду НАТО, протягом 12 років було передбачено утилізувати понад 1000 одиниць переносних зенітно-ракетних комплексів, 133 тис. т боєприпасів і 1,5 млн одиниць легкого озброєння і стрілецької зброї, - повідомив заступник міністра оборони України генерал-лейтенант Ігор Павловський. - У результаті спільної роботи України та НАТО під час першого етапу вже утилізовано 1000 одиниць ПЗРК, 15 тис. тонн боєприпасів і 400 тис. одиниць легкого озброєння і стрілецької зброї".

За словами Павловського, на другому етапі проекту передбачено утилізувати 366 тис. одиниць легкого озброєння і стрілецької зброї, 73,5 тис. тонн боєприпасів і 3,3 млн протипіхотних мін типу ПФМ-1. На сьогодні 332 352 одиниць ПФМ-1 вже утилізовано.

Нагадаємо, угоду, відповідно до якої Україна знищує свою зброю, було підписано 23 листопада 2005 року. Вона передбачає фінансову допомогу Україні на утилізацію 133 тис. тонн боєприпасів, 1,5 мільйона одиниць стрілецької зброї та 1000 одиниць ПЗРК.

У липні 2015 року начальник відділу з питань контролю над озброєнням департаменту міжнародної безпеки МВС Катерина Біла повідомляла, що Україна призупинила утилізацію легкого озброєння і стрілецької зброї до вирішення конфлікту на Донбасі.

Інформаційний центр УНСО