Символіка УНСО
Відповідно до Положення про символіку громадської організації УНСО, виготовлення та використання кольорів організації та символічних зображень з відзнаками або символами УНСО чітко регламентоване і захищене правом на інтелектуальну власність згідно чинного законодавства. Лише чинні члени організації мають право на використання символіки УНСО.
Основні елементи та правила використання символіки УНСО.
Кольори УНСО – червоний та чорний
Фашизм в символіці УНСО так само важко знайти, як свастику на долаpі. Домінуючі кольоpи пpапоpів УНСО - чеpвоний та чоpний, які є тpадиційними для укpаїнського наpодного мистецтва. "Чеpвоний - то любов, а чоpний - то жуpба" - співається в популяpній пісні. З двадцятих pоків нашого століття чеpвоний та чоpний вважаються кольоpами укpаїнської національної pеволюції. Кольоpи та символи на пpапоpах УНСО є знаменнями, які пpовіщають Укpаїні велике майбутнє!
Прапор УНСО
Прапор організації являє собою полотнище квадратної форми 130х130 см., без урахування кріплення до древка, червоного кольору з накладеним по його центру емблемою УНСО без кола. Являє собою загальний прапор всієї Організації. Має наступні пропорції: див. мал. Літери дещо виступають за краї хреста. Тризуб знаходить по – центру хреста, виступає за краї його ліній і є дещо більшим у розмірі за літери. Тризуб і літери білого кольору. Прапор є загальним прапором всієї організації. Крайові команди мають прапори тих – же параметрів і пропорцій із зазначенням на ньому приналежності. Напис і додаткова крайова узгоджуються з Вищою Радою УНСО і виготовляються згідно проекту лише після його затвердження. Древко чорного кольору.
Бойовий стяг (знамено) окремої бойової частини УНСО від куреня і вище складається з двох зшитих між собою полотнищ зі сторонами 130х130 см., без врахування кріплення до древка і бахроми. На одному боці зазначається назва частини, її номер розміщені над емблемою УНСО. Для цього емблема Самооборони робиться дещо меншою ніж на загальному організаційному прапорі, з іншого боку розміщується гасло девіз (наприклад: Україна понад усе!). На хресті і навколо літер робиться облямівка так як на кольоровому шевроні. Колір літер, тризуба, написів облямівки хреста, бахроми і помпонів, навершя сріблясто – біле металізованого кольору або білого кольору. Древко чорного кольору.
Хpест УНСО найдавніший укpаїнський символ. Він зустpічається ще в дохpистиянських пам`ятках. Часто зустpічається в оздобленні цеpков, збудованих у стилі укpаїнського баpокко, а також в оздобленні збpої. В повноцінному вигляді або лише в контурному виконанні хрест Організації може використовуватись на нарукавних пов’язках, нашивках, головних уборах, нагрудних знаках, як натільний хрест, на нагородах УНСО, в документах, друкованих та електронних виданнях, на техніці, спорядженні, та іншому майні Організації.
Вітанням УНСО є піднята вгору права рука зі стиснутим кулаком, що символізує відданість ідеї, силу та єдність організації. Вітання супроводжується словами "Слава Нації! – Смерть ворогам!"
Нарукавна нашивка (шеврон) УНСО діаметр 80 мм має два варіанти:
а) кольорова як парадно- повсякденна; б) захисного кольору – польова.
Обидва варіанти шеврона носяться на лівому рукаві однострою вище ліктя. Може нашиватись на нарукавну кишеню (якщо вона є) однострою.
Пов’язка УНСО носиться на цивільному одязі та в певних випадках на парадному однострої на лівому рукаві вище ліктя. Пов’язка зі смуг червоного і чорного кольорів однакової ширини: червоний колір - зверху, чорний колір - знизу. Матерія кріпиться на цупкій основі. Посередині нашивається парадний шеврон УНСО. Ширина пов’язки є більшою за діаметр шеврона. Наприклад якщо шеврон 8 см., пов’язка по ширині має бути 10 см.
Нашивки на головні убори (берети, кепки, мазепинки та ін.) повторюють шеврон УНСО обох варіантів у зменшеному вдвоє вигляді (діаметр 40 мм). Кріпляться з лівого боку головного убору й не являються замінником кокарди. Носяться тільки на однострої.
- 11398 переглядів