16 січня у Києві відбудеться вечір пам'яті захисників Донецького аерпорту

16 січня у Києві відбудеться вечір пам'яті захисників Донецького аерпорту

П'ятниця, 15 січня 2016, 11:00

16 січня о 15:00 у Центральному будинку офіцерів відбудеться вечір пам’яті останніх захисників аеропорту Донецька «Легендарні герої – «Кіборги». Захід присвячений сумним роковинам 19-20 січня, коли у Донецькому аеропорті «бетон не витримав», і внаслідок його підриву, загинуло понад 50 останніх захисників летовища, розповіла під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі журналістка Громадського радіо та активістка Наталя Соколенко. За її словами, на заході вшановуватимуть пам’ять загиблих бійців з 80-ої окремої високомобільної десантної бригади 3 батальйону, 81-ої, 93-ої, 95-ої окремих аеромобільних бригад, 90-го окремого аеромобільного батальйону, 57-ої окремої мотопіхотної бригади і 74-го окремого розвідувального батальйону.

Костянтин Винниченко, президент Благодійного фонду учасників бойових дій «Єдність побратимів», розповів, що 16 січня до Києва приїдуть близько 140 членів родин захисників аеропорту. «Вони вперше за цей період зустрінуться разом, привезуть багато матеріалів, познайомляться між собою. І наша держава отримає багато неймовірної інформації для того,щоб ми вшанували цих Героїв, і сказали, що це дійсно великі мужні героїчні люди – легендарні Кіборги», – сказав Костянтин Винниченко.

Дружина Героя України Олега Міхнюка Ірина, яка представляє координаційну раду платформи «Люди допомагають людям», зазначила, що на заході 16 січня члени загиблих Кіборгів будуть внесені у базу платформи. За її словами, унікальність цієї ініціативи полягає у тому, що члени родин загиблих героїв можуть напряму отримати адресну допомогу. «У платформі відкривається профайл на кожного члена родини загиблого, відкривається банківський рахунок, і всі бажаючі допомогти цим людям, можуть напряму, оминаючи перепони надати допомогу», – розповіла Ірина Міхнюк. А також самі родини можуть спілкуватися між собою та підтримувати одне одного.

Окрім того, у рамках вшанування пам’яті загиблих Героїв, розглядаються пропозиції перейменування вулиць у країні на честь цих людей, зауважив голова «Всеукраїнського Альянсу бійців та волонтерів АТО» Олексій Копишинський. «Потрібно перейменовувати вулиці саме іменами і прізвищами тих Героїв, які своєю кров’ю, своїм життям написали великими літерами історію незалежності України», – заявив він. Також Олексій Копишинський анонсував, що 22 січня у День Соборності України біля Стіни пам’яті на Михайлівській площі будуть вшановані усі Герої Донецького аеропорту.

Нагадаємо, що 19 січня в бою поблизу аеропорту загинули і Герої - УНСОвці, які служили в окремій роті 81-ої ДШБ, зокрема, Андрій Миронюк "Сет" та Іван Євдокименко "Ляшко". Були важко поранені інші бійці нашого підрозділу. 

Детальна інформація про вечір пам’яті на сторінці Фейсбук «Легендарні герої – «Кіборги» – останні захисники ДАП».

Інформаційний центр УНСО