22 червня 2018 року, прес-конференція УНА-УНСО в агенції Укрінформ

22 червня 2018 року, прес-конференція УНА-УНСО в агенції Укрінформ

П'ятниця, 22 червня 2018, 18:00

22 червня 2018 року в ІА "Украінформ" відбулась прес-конференція «Проблеми органів місцевого самоврядування на Вінниччині», організована партією УНА-УНСО. В заході прийняли участь: - Шулікін Олег Миколайович - сільський голова с.Агрономічне Вінницького району Вінницької області. - Рижмань Дмитро Іванович - депутат Вінницької обласної ради. - Огороднік Олександр Васильович – колишній директор Чернятинського коледжу Вінницького національного аграрного університету. - Романюк Василь Іванович – колишній голова Теплицької районної державної адміністрації Вінницької області. - Чернишук Сергій Никифорович – громадський активіст. - Чумак Сергій Вікторович – голова УНА-УНСО.

Прес-реліз          

Виснажлива чотирирічна війна змушує розглядати усі соціально значимі події в нашій країні крізь призму російської агресії. 

Так, відсутність влади закону, масштабну корупцію, порушення конституційних прав громадян важко напряму пов’язати з підривними операціми російських загарбників. Але хіба ці соціальні неподобства – лише прояв бездумної жаги до наживи байдужих до національних інтересів кримінально-олігархічних угруповань, які нині правлять бал в Україні? Хіба в умовах війни та загальнонаціональної кризи ці, на перший погляд, банальні «злодії в законі» об’єктивно не підривають обороноздатність країни? А якщо до вищеназваного додати, що окремі представники влади майже демонстративно (свідомо чи несвідомо сприяють/не перешкоджають) рейдерському захопленню земель меткими ділками, руйнують національні системи освіти, медицини, соціального захисту, перешкоджають розвитку малого та середнього бізнесу, то картина набуває досить зловісного характеру. Адже знедолені і скривджені українці сприймають чиновницьку сваволю як війну держави проти власного народу. А це викликає потужні протестні настрої і катастрофічно делегітимізує й так неефективні владні інститути, які з власної ініціативи чомусь не квапляться присікати злочинну діяльність антисуспільних, антидержавних елементів. 

Але ситуацію не безнадійна. 

Недавнє ухвалення Верховною Радою України рішення про створення Антикорупційного суду в черговий раз засвідчило: процес демократизації та ринкових перетворень лише тоді починає набувати незворотнього характеру, коли вдається організувати дієвий тиск структур громадянського суспільства та центрів сили демократичного світу на нинішній правлячий клас.  
Саме тому ми, представники середнього класу Вінниччини - голови, депутати органів місцевого самоврядування, народні депутати, підприємці, керівники бюджетних закладів, фермери, журналісти, політики, громадські активісти, учасники АТО змушені щораз частіше вдаватися до солідарних дій для захисту конституційних прав та інтересів конкретних громадян і територіальних громад, незалежно від політичних поглядів та партійної приналежності. І робити це особливо наполегливо за відсутності в країні влади закону – єдиних для всіх верств населення правил поведінки.
Нехай суди ухвалюють неправосудні рішення, судді керуються в своїх діях так званою корпоративною солідарністю (кримінально-корупційною), правоохоронні органи виконують злочинні замовлення, український парламент надає дотації олігархам з аграрної мафії, а фермерів давить податками, патріотів переслідують, а зрадники робляться мільярдерами і нахабно вимагають статусу «шановних людей». На  конкретні прояви беззаконня ми маємо негайно відповідати рішучими, законними солідарними діями. 

Сьогоднішня реальність неспростовно довела: локомотивом радикальних змін в країні може виступати лише союз середнього класу та органів місцевого самоврядування, тобто тих сил, які кровно зацікавлені в існуванні незалежної процвітаючої України, але не мають доступу до реальної влади. 

І не дивно, що переважно в цих середовищах нині народжується й консолідується нова патріотична українська еліта, світогляд якої грунтується на українських  і європейських цінностях. 
Саме тому ми активно підтримуємо тих, хто вже нині демонструє нетипові для нинішніх можновладців зразки поведінки: сміливість, рішучість, чесність, порядність, жертовність, відсутність розбіжності між словом і ділом …

Ми розповідаємо країні про свої проблеми тому, що вони лише зовні локальні, а насправді - загальнонаціональні.

Зараз Вінниччина нагадує Врадіївку напередодні соціального вибуху. Таке враження, що ми влітку не 2018, а 2013 року.

Ситуація ця типова для країни в цілому.  Але має й свої особливості. 

Одне можна сказати точно: в нашому регіоні химерно переплелись інтереси Кремля з  інтересами місцевої аграрної мафії, що підім’яла під себе місцеву виконавчу гілку влади. До них - з тих чи інших причин - долучилися деякі столичні чиновники та народні депутати. Сполучною ланкою між цими «союзниками», позиції яких, загалом, не в усьому співпадають, виступає п’ята колона на чолі з сумновідомим кланом Калетніків. 

Глава «сім’ї», Григорій Миколайович, судячи з посад осіб, які на нього працюють, поводить себе вже не просто як хазяїн Вінниччини.  Проти цього колаборанта порушувались численні кримінальні справи, але розвитку не мала жодна. Це пояснюється «могутнім дахом». Калетнік давно працює в команді кума Владіміра Путіна Віктора Медведчука, який нині має статус особи практично недоторканної.

Нахабна, провокативна діяльність усіх вищезазначених чинників призвела до наростаючого суспільно-політичного напруження в краї. 

Григорій Миколайович Калетнік може безкарно робити все: руйнувати учбові заклади, незаконно захоплювати десятки тисяч га української землі, незаконно збагачуватись. Цей колишній «спецназівець» Януковича, у якого на руках кров героїв Небесної Сотні, діє майже як  російсько-терористичні загарбники на Донбасі. Лише там українська армія зупиняє ворога силою зброї. А на Вінниччині місцева виконавча влада руками судів та правоохоронних органів ламає через коліно громаду села Агрономічне; Держгеокадастр вчиняє кримінальні діяння, що відкривають шлях до ласої земельки резиденту кума Путіна. Тут за вказівкою Калетніка голова ОДА «визначає» в якому статусі перебувати Брацлавському і Чернятинському коледжам. 

Усі ці неподобства чомусь відмовляються присікати та розслідувати правоохоронні органи. Натомість, вони ж «пресують» агрономіччан, що захищають свою власність, свою малу батьківщину.  Місцевий адміністративний та апеляційний суди штампують незаконні ухвали, які дозволяють главі мафіозної «сім’ї» захопити 500 га ріллі та просто знищити громаду.  Ми володіємо неофіційною інформацією, що кланово-олігархічні та просійські сили чинять тиск на Верховний Суд України в інтересах Калетніка. 

Сп’янілий від уседозволеності «аграрний академік» створює підприємство «Еліта», де має намір зосередити усі державні землі, на яких нібито вчитимуться студенти, а насправді «працюватимуть» його люди за так званими договорами про спільний обробіток землі. Річні прибутки плануються на рівні 100 000 000 грн. В подальшому Калетнік збирається приватизувати зібрану докупи «ріллю» для своєї мафіозної «сім’ї»   

В усіх вищевказаних оборудках людині кума Путіна чомусь сприяє Міністерство освіти та науки України, допомагаючи руйнувати Брацлавський та Чернятинський коледжі. Пліч-о-пліч з Калетніком стоять і деякі народні депутати України, які, обираючись до парламенту, слізно клялись захищати інтереси вінничан.

Окремо потрібно підкреслити, що аграрна мафія саботує в області реформу по децентралізації. Президент України та прем’єр закликають якнайшвидше формувати ОТГ. Вінницька ж ОДА, наче у відповідь на це, блокує створення життєздатних громад, а особливо наполегливих керівників місцевого самоврядування, таких як голова Теплицької районної ради - незаконно звільняє з посад.    

Ми чудово розуміємо - нам не допоможе ніхто, крім нас самих! А тому будемо проводити об’єднані солідарні дії для вирішення конкретних завдань, що стоять перед Вінниччиною та Україною:
1. Захищати Батьківщину від зовнішніх і внутрішніх ворогів;
2. Утверджувати владу закону;
3. Долати опір вінницької влади децентралізації та формувати життєздатні ОТГ;
4. Добиватися створення на Вінниччині сприятливого клімату для ведення малого та середнього бізнесу;
5. Боротися з корупцією та рейдерським захопленням земель;
6. Використовувати найменшу можливіть для деолігархізації області;
7. Допомагати постраждалим від неправомірних дій держави реєструвати завдані їм збитки та допомагати їх відшкодовувати. 

Сподіваємось, що ЗМІ донесуть усю правду про вінницькі «реалії» до української та світової громадськості. 

Так, озвучені нами явища не вирішаться самі собою. Лише спільними зусиллями української нації та здорової частини влади можна примусити інші впливові непатріотичні її групи захищати національні інтереси, а не керуватися вузькоегоїстичними або й антиукраїнськими мотивами.

Тільки так і на Донбасі, і на Вінниччині можна зупинити агресорів: Путіна,  легіони колаборантів-медведчуків-калетніків, байдужі до України кланово-олігархічні угрупування, корумпованих чиновників, продажних народних депутатів та політиканів... 

На своїй ділянці «внутрішнього фронту» ми не відступимо. Якщо так робитиме кожен українець - перемога буде за нами! 

Підписи учасників

Відео-запис прес-конференції

 

Читайте також по темі

УНА-УНСО провела акцію під Верховним судом України на підтримку громади села Агрономічного

В Україну заходить китайський агрохолдинг і 30 тис. китайців

УНА-УНСО встала на захист громади від поплічника Медведчука і соратника Януковича