Андрій Байса: "Бійка в самій Ратуші була провокацією, можливо, спланованою самим Садовим"

Андрій Байса: "Бійка в самій Ратуші була провокацією, можливо, спланованою самим Садовим"

П'ятниця, 10 червня 2016, 13:45

Фото з порталу ZAXID.NETКерівник Львівського осередку УНСО Андрій Байса в коментарі інтернет-виданню "ГОРДОН" заявив, що в провокаційній штурханині в коридорі міськради члени УНСО участі не брали, а упродовж дня 9 червня від імені УНСО в місцевих ЗМІ виступали невідомі йому люди. Йомовірно це було частиною дискредитаційного плану проти громадських активістів, організованого в інтересах міського голови Андрія Садового.

"Хлопці з УНА-УНСО були спочатку. Побачили весь той бардак і пішли. Хто там був, яке там УНСО, кого піарить телебачення, якогось Сівцовіча або Фарцовича, який ніякого відношення до УНА-УНСО взагалі не має ... Мені здається, це була якась проплачена провокація ", - заявив він.

Керівник Львівського УНСО зазначив, що його організація готується до подібного заходу, однак перш ніж виступати, потрібно подати в мерію документ з конкретними вимогами.

"Ми хотіли це зробити і зробимо юридично грамотно. Для початку, щоб зробити таку велику акцію з вимогами "геть Садового" у відставку, в тюрму, і так далі, має бути очевидна вимога, хоча б надрукована на папері ... Такого фактично не було, тобто не було ніяких вимог, а коли громадські діячі почали щось говорити, натовп пішов штурмувати ворота. Мені здається, це була якась проплачена акція, швидше за все, провокація ", - зазначив він.

Байса підкреслив, що патріотичні організації намагаються всіляко дискредитувати, в тому числі створюючи їх двійників.

"Наша організація існує з 1991 року. Ми пережили всіх президентів, ми організували акцію "Україна без Кучми", тобто ми пережили дві революції. І нас розколюють, очевидно, це комусь потрібно. Я чув, в Рівному є п'ять організацій УНСО, у нас тут уже є якась "українська народно-спортивна організація", теж УНСО. І їх реєструють в юстиції під абревіатурою УНСО! Комусь це треба. Ще не до кінця патріотів побили, добивають таким чином чужими руками. Ми розберемося в цьому питанні", - пообіцяв він.

За словами керівника УНА-УНСО, на місці конфлікту були п'ять-шість членів його організації, які спостерігали за тим, що відбувається з боку.

"Я думаю, і "Правий сектор" таким же чином потрапив під роздачу. Теж їх підставили. Це була спланована провокація, можливо, самим паном Садовим. Я не виключаю і такого варіанту. Тобто зарубати проблему на корені, ось і все .. . Ця акція нічого за собою не понесла в юридичному плані", - підкреслив він.

Байса додав, що ситуація з вивезенням сміття у Львові критична, оскільки його нікуди дівати, звалище в Грибовичах перекрите, а відходи вивозять за 100 км.

"Фактично, через тиждень-півтора буде велика проблема зі сміттям. Це дуже велика біда для міста. Тому що йде літо, спека, сміття почне смердіти і так далі. Ситуація буде критична ... Але є інша сторона медалі, Садовій в цьому винен безпосередньо. Тому що, коли йому пропонували побудувати сміттєпереробний завод, він не погодився з певних причин ... Люди сказали, за такі гроші ми п'ять заводів побудуємо ... Були іноземні інвестори", - повідомив він.

Інформаційний центр УНСО