Безправ’я триває…

Безправ’я триває…

П'ятниця, 17 липня 2015, 09:45

16 липня представники російської влади в четвертий раз відмовилися пустити співробітників консульства України до ув'язнених в Росії Миколи Карпюка та Станіслава Кліха. Про це йдеться в заяві Міністерства закордонних справ (МЗС) України, опублікованій на урядовому порталі.

"З моменту їх затримання, відповідно, в березні і в серпні 2014 року, російська сторона проігнорувала більше 20 звернень МЗС України, посольства України і Генерального консульства України в Ростові-на-Дону. Вважаємо таку ситуацію кричущим порушенням права громадян України на консульський захист, а також права консульських посадових осіб України на доступ до затриманих громадян своєї держави. Російська Федерація грубо і свідомо порушує свої міжнародні зобов'язання, нехтує положеннями Віденської конвенції про консульські зносини 1963 року і Консульської конвенції між Україною і Російською Федерацією 1993 року ", - йдеться в заяві .

У МЗС засудили дії російської сторони і зажадали негайно допустити українських консулів до ув'язнених.

Громадська організація УНСО приєднується до вимог МЗС України.

Нагадаємо, що акції громадських організацій, політичних партій та окремих громадян на підтримку Миколи Карпюка та інших українських політв'язнів, яких утримують в слідчих ізоляторах чи тюрмах Росії, тривають в Україні вже більше року. Проте на сьогоднішній день всі намагання вплинути на російську владу, як шляхом публічних дій, так і через дипломатичні канали, адвокатів та громадських діячів  жодним успіхом не увінчались. Ми продовжуватимемо нашу боротьбу всіма можливими засобами.

Інформаційний центр УНСО