Документальний фільм "Михайло Жизнєвський. Воїн Світла"

Документальний фільм "Михайло Жизнєвський. Воїн Світла"

Понеділок, 25 січня 2016, 11:45

У мережі оприлюднили документальний фільм, який розповідає про життєвий шлях білоруса Михайла Жизнєвського, який захищав незалежність України і трагічно загинув на Майдані.

Стрічка створена режисером Михайлом Оршинським за підтримки телеканалу "Белсат".

Михайло Жизнєвський народився в Гомелі в 1988-му році. З юності він захоплювався історичною реконструкцією. Почав займатися фехтуванням і створенням амуніції в місцевому Будинку молоді.

У 17-річному віці виїхав в Україну, рятуючись від переслідування. Спочатку було важко: не було роботи, житла, знайомих. Переломним моментом став переїзд до Білої Церкви. Згодом він вступив до лав української організації УНСО.

"У нього був талант до боїв на мечах. Талант до тілесної сили. Він був фізично сильний і натренований. Він умів битися мечами, щитами. Саме це було його величезним бонусом на Майдані, адже в перших рядах були хлопці з історичних реконструкцій, які вміли самі робити амуніцію", - розповідає один із соратників Михайла Олександр Потіхо.

Жизнєвський також був членом страйкбольної компанії "Griffins", де відпрацьовував навички, необхідні в бою. На Майдан він поїхав в статусі командира Білоцерківської УНСО і був представником Самооборони.

Незважаючи на великий досвід у реконструкції та імпровізованих боях, Михайло був дуже стриманою і відповідальною людиною, вірив у свою справу. Він був родом з простої сім'ї, але відрізнявся від всіх не своїм походженням, а внутрішніми характеристиками: був упертим, сміливим і наполегливим.

Білорус, якому 26 січня 2014 виповнилося б 26 років, був убитий пострілом у серце 22 січня під час заворушень на вулиці Грушевського в Києві.

Тисячі киян прийшли попрощатися з Михайлом Жизнєвським. Сам же він був похований ввечері 28 січня на цвинтарі біля селища Знамя Труда під Гомелем.

Інформаційний центр УНСО