Інтерв'ю з Головою Житомирського обласного осередку УНА-УНСО Олегом Умінським
Політична партія УНА-УНСО (Українська національна асамблея – Українська націоналістична самооборона) — українська політична партія націоналістичного спрямування.
Веде свою історію з серпня 1991 року. З початку конфлікту в Придністров'ї УНСО взяла під захист українське населення, отримало перший бойовий досвід. В 1993 році у боротьбі проти абхазьких сепаратистів у Грузії брав участь добровольчий корпус УНСО «Арго», котрий особливо відзначився в боях під Сухумі та в Кодорській Ущелині.
В 2014 році унсовці захищають Україну у складі батальйонів «Айдар», «Азов», «Донбас». Також був сформований добровольчий батальйон УНСО, який увійшов до складу Збройних Сил України. Бійці батальйону виконують бойові завдання в зоні АТО неподалік від Маріуполя і в інших гарячих точках.
До вашої уваги інтерв'ю з Головою Політичної партії УНА-УНСО в Житомирській області, підполковником запасу 95-ї аеромобільної бригади, керівником Батальйону оборони краю «Полісся» Олегом Умінським.
- Олег Феліксович, як давно ви очолюєте обласну організацію УНА-УНСО? В чому полягає головна мета партії на Житомирщині?
- Головою обласного осередку УНА-УНСО я став 12 грудня 2015 року. До того ми разом з небайдужими житомирянами організували Батальйон оборони краю «Полісся», проводили військові вишколи, допомагали армії, зокрема 95-й аеромобільній бригаді. Але згодом стало очевидним, що потрібно переходити до серйозної політичної боротьби, якщо хочеш змінити ситуацію в країні.
На мою думку партія УНА-УНСО це єдина партія в якої слово не розходиться з ділом. Унсовці послідовно відстоюють інтереси нашого народу від моменту заснування партії і до сьогодні. В 90-х роках УНСО виступало захисником українців Придністров’я, брало участь в боротьбі на боці Грузії проти підтримуваних Росією абхазьких сепаратистів. Добровольці УНСО також воювали за Чеченську республіку. Нині покійний Олександр Музичко, більш відомий як Сашко Білий, був особистим охоронцем лідера Чечні генерала Джохара Дудаєва. Ще в ті часи керівництво партії попереджало про імперські апетити Росії в Криму і на Донбасі, але тоді до них ніхто не прислухався.
На сьогоднішній день метою партії на Житомирщині, як і по всій Україні є в першу чергу захист держави від зовнішньої агресії. Разом з тим ми не вважаємо, що захист від зовнішнього ворога може бути успішним коли всередині країни процвітає корупція. Тож боротьба з нею теж одне з наших першочергових завдань.
- Що саме ви збираєтеся робити для боротьби з корупцією?
- Ми постійно організовуємо акції з вимогами покарати чиновників, що причетні до корупційних дій. Беремо участь у викритті нечесних на руку ділків. Сьогодні в Малині відбувся суд над колишніми головою райради Миколою Савченко та головою райдержадміністрації Володимиром Литвиненком. Минулого року їх затримала СБУ під час отримання хабаря в 40 тисяч гривень від місцевого фермера за виділення землі. 7 березня 2016 року на засіданні суду “захисниками” корупціонерів були депутати райради від БПП «Солідарність» на чолі з підприємцем В. Кашицею та виключеним із членів УНСО О. Семенівим. Вони хотіли представити суду хабарників, як “меценатів”, що допомагають армії. Щоправда жодному волонтеру невідомо в чому саме полягають ці заслуги. Виглядає так наче ці негідники прикриваються волонтерством, щоб виправдати свої злочини.
ЖОО УНА-УНСО взяла під свій контроль дане кримінальне провадження. І ми будемо домагатись, щоб корупціонери М. Савченко та В. Литвиненко сиділи за гратами.
- Чи знаєте ви про конфлікт навколо газети «Малинські новини»?
- Так, керівництво Малинського району хоче позбавити трудовий колектив «Малинських новин» права бути власником та розпорядником газети, згідно чинного законодавства. Хоча всі необхідні рішення депутати Малинської райради прийняли завчасно.
Зрозуміло, що комусь потрібно захопити приміщення редакції газети. До того ж невигідна позиція її редактора. Унсовці будуть стежити за розвитком подій довкола цієї газети.
- Нещодавно в передачі «Акценти» на Житомирському обласному телеканалі ви розповіли про торгівлю щебенем групи компаній «Юнігран» з Російською Федерацією. Чи не могли б ви розповісти нашим читачам в чому суть проблеми?
- Проблема полягає в тому, що щебінь це стратегічна сировина яка використовується для будівництва автомобільних та залізничних шляхів, розбудови бетонних укріплень та фортифікаційних споруд. Найбільшим покупцем житомирського щебеню є Російська Федерація і в нас є всі підстави вважати, що він використовується для зміцнення оборонних споруд сепаратистів. Виникає абсурдна ситуація коли наші бійці на Сході України мають штурмувати укріплення терористів побудовані з житомирського щебеню.
- Якщо все настільки серйозно то чому в санкційному списку немає щебеню?
- Це питання до наших керманичів. Чому в санкційному списку є кетчупи і цукерки але немає стратегічної сировини з якої будують укріплення? В 2015 році в Малині встановлювали хрест в пам'ять про загиблих в зоні АТО. На відкриття приїхали і представники «Юніграну». Вони довго розповідали, як допомагали з встановленням цього хреста і взагалі які вони молодці. Я скажу так: Нам не треба, щоб ви допомагали встановлювати хрести загиблим, просто не допомагайте агресору вбивати наших солдатів. Зрозуміло, що їм байдуже з ким воює Україна. Це не їхні діти воюють на Донбасі, це не їхні друзі мають відбивати постійні атаки терористів, це не їх обстрілюють з градів. Всі ці люди непогано влаштувалися вони стали депутатами місцевих рад і вирішують виключно свої бізнес-питання а на решту їм начхати.
Але й це ще не все в ході нашого розслідування виявилось, що «Юнігран» не єдиний хто заробляє на крові українських солдатів. В Житомирській області нараховується 62 підприємства які торгують з РФ і прямо чи опосередковано допомагають агресору.
- Чи вистачить в Житомирської УНА-УНСО сил для протистояння таким потужним структурам?
- Зараз партія активно розбудовується. З’являються нові районні, міські та сільські осередки. Українці як ніколи готові захищати свої права, боротися з корупцією на місцях та протистояти підривній діяльності Росії. Ці процеси УНА-УНСО завжди готова очолити або підтримати. Тим паче в нас є великий досвід. До нас приєдналося багато колишніх військовослужбовців а також волонтери, громадські активісти. Особливо активно нас підтримує молодь. І будьте певні з такою підтримкою у нас вистачить сил поступово навести лад в області.
- Які здобутки Житомирської УНА-УНСО на сьогоднішній день?
- Житомирські унсовці постійно проводять військові вишколи де навчають надавати першу медичну допомогу, орієнтуванню на місцевості, виживанню в екстремальних умовах. Велика увага приділяється фізичній підготовці. Нещодавно було здійснено виїзд в Карпати з метою вивчення особливостей ведення бойових дій у горах.
З метою згуртування житомирської громади партія проводить і суспільно-політичні заходи. Наприклад 22 січня Житомирська обласна організація політичної партії УНА-УНСО факельною ходою відзначила День Соборності українських земель. Разом з тим постійно проводиться волонтерська робота. Зокрема закуповуються харчі, медикаменти та спорядження для бійців на Сході України, надається допомога пораненим солдатам та родичам загиблих. Переважну частину зібраного ми відвозимо під Маріуполь для забезпечення всім необхідним оборонців цього стратегічно важливого міста.
- На Сході України воюють і унсовські підрозділи?
- Так. Найбільш яскравий приклад 131-й окремий розвідувальний батальйон оперативного командування «Південь», який днями відзначив першу річницю від дня утворення. Його створення було ініційоване керівництвом та бойовими офіцерами УНСО, а переважна частина особового складу сформована з числа добровольців, активістів УНСО та тих, хто розділяє наші цінності і пройшли вишколи у навчальних центрах організації УНСО.
За рік ця військова частина пройшла довгий бойовий шлях, визволяючи наші населені пункти від окупантів та тримаючи оборону на Маріупольському напрямку. Також багато унсовців служать в різних підрозділах ЗСУ, в батальйонах «Айдар», «Азов», «Донбас».
- Які подальші плани УНА-УНСО в Житомирській області?
- Найближчим часом буде проведено черговий вишкіл в північних районах області. Одразу після цього буде розпочато боротьбу з викрадачами лісу, якими кишить Житомирщина. Ще під час анексії Криму та початку війни на Донбасі, стали очевидними трагічні прорахунки українських можновладців в справі патріотичного виховання молоді. Тому одним з ключових завдань партії є постійна робота по вихованню підростаючого покоління. І звісно, як і раніше, Житомирська УНА-УНСО захищатиме права громадян та боротиметься з усіма хто так чи інакше допомагає агресору та підриває обороноздатність країни.
- 2815 переглядів