14 жовтня УНСО запрошує на урочисте вручення відзнак «Брат за брата»

14 жовтня УНСО запрошує на урочисте вручення відзнак «Брат за брата»

Четвер, 13 жовтня 2016, 11:30

Запрошуємо всіх бажаючих побратимів та друзів на урочисту церемонію нагородження першої СОТНІ героїв-побратимів: українців-добровольців з УНСО, які воювали на Кавказі, та іноземців, які нині воюють за нашу територіальну цілісність на сході України проти спільного ворога – російського агресора. 

… В 1992 році, потопивши в крові велелюбну Ічкерію – Чечню, росіяни почали війну з Грузією. 15 серпня 1992 р. через головний Кавказький хребет хлинули озброєні Росією, так звані, добровольці, серед яких кількість проросійських найманців та регулярних військ РФ налічувала майже 80%. На тому першому етапі війни Грузія опинилась в ізольованому становищі. Керівництво УНА-УНСО усвідомлювало вже тоді: вчора Грозний, сьогодні Тбілісі, завтра Київ. Тому в червні 1993 року в складі грузинської армії з’явився український добровольчий підрозділ «Арго». Воюючи під гаслом «За вашу і нашу свободу», молоді українці самовіддано та хоробро захищали Грузії, не шкодуючи свого життя. 27 з них було нагороджено найвищою нагородою Грузії – орденом «Вахтанга Горгасала», з них 7 – посмертно.   

У 2014 році російський терор таки увірвався на територію України, і країна опинилась перед обличчям війни.  Влітку 2014-го року основний тягар протистояння з російським агресором припав на добровольчі формування. Української боєздатної армії, як такої, не було. Або волі і команди протистояти ворогу не було. Майже у кожному з добровольчих формувань: Донбас, ПС, УНСО, АЗОВ, Айдар та інших, були іноземці, які одразу прийшли добровільно, безкорисно на допомогу українському народу, як свого часу це робили українці. Про якусь грошову винагороду чи відзнаки не думав тоді ніхто. Одних лише грузинів в Україні воює сьогодні більше сотні… 

Україна усвідомлює та дуже високо цінує допомогу іноземців-добровольців, які без вагань прийшли на допомогу у важкий для нашої держави та нації час випробувань. Документальний фільм військового репортера Руслана Ганущака «Брат за Брата» був створений на реальних подіях бойових дій полку АЗОВ в с. Широкине під Маріуполем. У фільмі відображена героїчна смерть грузинського розвідника Георгі Джанелідзе і підступні дії ворога. Здавалося б, одна людина, одна доля. Але це - характерний факт для цієї війни. У фільмі показано: хто воює, і яка мотивація цих непересічних людей. Фільм і його назва слугувала поштовхом до створення спеціальної відзнаки, однойменної медалі: «Брат за Брата. За жертовність». 

Заснування відзнаки «Брат за брата» - волонтерська ініціатива УНА-УНСО і Благодійного американського фонду FRAC. Проект підтримав також цивільний корпус полку АЗОВ. 

Будемо щиро раді бачити всіх друзів та побратимів на урочистій церемонії нагородження відзнаками, серед яких 22 УНСОвця, які героічно відвоювали свого часу на Кавказі, та прем’єрі фільму «Брат за Брата» 14-го жовтня 2016-го року за адресою: м. Київ, Центральний Будинок Офіцерів, вул. Грушевського, 30/1, початок о 10.00 год. Вхід вільний.

 

Інформаційний центр УНСО