МЗС України вимагає від РФ допустити консулів до Карпюка та Клиха

МЗС України вимагає від РФ допустити консулів до Карпюка та Клиха

Вівторок, 15 березня 2016, 10:45

Міністерство закордонних справ України вимагає від російської сторони усунути наявні перешкоди у відвідуванні консульськими посадовими особами України громадян України Миколи Карпюка та Станіслава Клиха та припинити судову розправу над ними.

"Систематичні відмови в доступі українських консулів до Миколи Карпюка та Станіслава Клиха розцінюємо як правове свавілля, в результаті якого грубо порушується право незаконно утримуваних громадян України на свободу, безпеку, а також справедливий судовий розгляд", - йдеться в коментарі МЗС України.

Вчора Микола Карпюк із  чеченського СІЗО написав лист-звернення до українців, який опублікувала на своїй сторінці правозахисниця Марія Томак:

"Любі мої українки й українці, брати мої і сестри! До глибини душі зворушений підтримкою, солідарністю, яку ви проявляєте до мене. Щиро вам вдячний і низько вклоняюся Україні. Не переживайте дуже через те, що не змогли побачитися. Мої душа, серце, свідомість - все моє єство з вами. Ми велика нація, а значить перемога буде за нами. Із щирою братньою любов'ю. М.Карпюк"

Інформаційний центр УНСО