Наш контейнер: як живуть унсовці на передовій

Наш контейнер: як живуть унсовці на передовій

Вівторок, 16 грудня 2014, 00:00

Запрошуємо вас на екскурсію в один з підземних контейнерів добровольчого батальйону УНСО на передовій. Тут, під постійною загрозою артобстрілів, більш-менш спокійно себе можна почувати лише якщо добре так зануритись під землю. І аби зробити таке підземне життя комфортнішим, були створені спеціальні бокси на декілька бійців. Це - металеві вантажні контейнери, типу тих, що використовують для перевезення товару морем. З металевого кутника та дошок в них зварені досить комфортні нари, на яких відпочивають бійці в перервах між завданнями. Стіни контейнера обшиті зсередини дсп-плитами, а підлога вистелена дерев'яними дошками.

В кожному контейнері встановлена пічка-буржуйка з виведеним назовні димоходом. На жаль, конструктори трохи не продумали можливість прочищення димаря, тож спочатку пічка дуже чадила. Але за допомогою болгарки, бензину і молотка хлопці зробили димохід розбірним, прочистили та заново зібрали на трубах-перехідниках. Тепер в контейнері тепло й затишно. Зверху контейнер надійно захищений від обстрілів.

Зробили невеличкий рукомийник, обладнали стіни додатковими гачками-вішаками, поставили стіл та зробили полиці. Провели електрику, освітлення. Саме електрикою відрізняється цей бункер на фото від деяких інших, адже це - медіацентр УНСО на передовій. Саме звідси попадають до вас ці короткі замітки. Це фото було зроблене 6 грудня, в день Збройних Сил України. Тоді в дарунок волонтери передали нам чудовий торт з патріотичним написом. Не всі контейнери такі комфортні. Більшість не мають електрики, освітлення досить умовне, а замість стола в них ще одне ліжко, адже кожне місце в безпечному бункері в ціні. 

Волонтери подарували бійцям невеликий телевізор, тож тепер у вільну годину довгими зимовими вечорами можна подивитись новини. Хоча, останнім часом випуски новин не передають дійсного стану речей ані з Києва, ані з фронту. Якась постійна балаканини ні про що. Звісно, зрозуміло, що в телеефірі ведеться запекла інформаційна війна, що треба повторювати знов і знов прості речі, але... Що без телевізора, що з ним - ми всі в інформаційному вакуумі. І наповнити його можна лише самостійним аналізом подій, фактів, розповідей, відеозаписів та фото. 

Сподіваємось, що звідси, з цього маленького підземного контейнера, ви і надалі будете регулярно отримувати правдиву інформацію про життя та події в батальйоні УНСО, що стоїть на захисті України.

Слідкуйте за нашими новинами!

Нагадуємо адреси нашого сайту та офіційних груп добровольчого батальйону УНСО в соцмережах: