Навчальний центр УНСО у Гущинцях вже підготував півтисячі бійців АТО

Навчальний центр УНСО у Гущинцях вже підготував півтисячі бійців АТО

П'ятниця, 8 травня 2015, 11:30

Із загостренням ситуації на Донбасі поряд із мобілізаційними процесами знову активізувалася хвиля добровольців, готових внести свій посильний вклад у захист держави.

Про запуск унікального спільного проекту Міністерства оборони України та УНСО ми вже розповідали на нашому сайті. Цього разу пропонуємо почитати детальніше як же відбувається співпраця з МОУ, які вони -будні навчального центру та про перші вагомі результати. Про це в інтерв’ю Людмилі Поліщук розповідає крайовий командир Вінницького УНСО Сергій Чумак.

– Вісім місяців вже, як працює спільний проект УНСО і Міноборони по підготовці добровольців та мобілізованих до служби у зоні АТО і не тільки. На сьогодні сформований окремий розвідувальний 54-й батальйон Міноборони, він зараз захищає Маріуполь, куди було направлено більше 400 бійців. Також сформована ще одна окрема штурмова рота розвідки, яка закріплена за 81-ою десантно-штурмовою бригадою. Загалом понад півтисячі чоловік пройшли вишкіл УНСО у Гущинцях і вже служать в АТО. Частина людей приходить лише, щоб пройти військову підготовку, отримують певні бойові навички і повертаються додому, чекаючи мобілізації, або долучаються до наших резервістів.

– А як відбувається співпраця з Міноборони? Вам повідомляють про необхідних військових фахівців, яких потрібно підготувати?

– Поки що готуємо бійців виключно для 54-го батальйону, яким опікується УНСО. Процедура така: чоловік отримує повістку чи звертається до нашого мобілізаційного центру, проходить співбесіду, потім приїжджає у Гущинці. Проходить планові навчання. Після місяця вишколу відправляємо на полігон для бойового злагодження. Там ще місяць – і підготовлені фахівці закріплюються за підрозділом і йдуть служити.

Така фахова підготовка обов’язково потрібна, адже ми не хочемо мати загиблих героїв, нам потрібно перемогти з найменшими людськими втратами.

– Всі витримують вишкіл чи дехто відсіюється?

– Є добровольці, які готові захищати країну і фізично, і психологічно. А є такі люди, які після двох тижнів занять розуміють, що не потягнуть, і готові виконувати певні функції в тилу, у територіальній обороні, наприклад.

– А на яких військових спеціалістів більший попит?

– У батальйоні необхідні водії БМП, танків, кулеметники, снайпери, навідники, тому навчаємо усіх, окрім льотчиків...

– Якщо співпрацюєте з Мінобороною, то й з військкоматами?

– Так, з Калинівським військовим комісаріатом, бо на їхній території розташована база. Крайова команда залучає добровольців, акумулює резервістів. Частина з них вже має позитивний досвід співпраці з Могилів-Подільським прикордонним загоном. Вони два місяці несли службу на кордоні, підсилювали прикордонну заставу. Також допомагаємо військкоматам з оповіщенням населення, повістки розносимо.

– Міністр оборони наголосив на необхідності особливо ретельно охороняти склади боєприпасів. На Вінниччині таких декілька. Резервісти готові допомогти військовим з виконанням цього завдання?

– Поки що немає юридичного механізму, щоб залучати громадськість до такого роду завдань. Але ведемо перемовини із штабом Повітряних сил, щоб за рахунок резервістів, добровольців, які є у крайовій команді, сформувати ще кілька охоронних взводів саме для охорони таких об’єктів.

Спілкувалася Людмила ПОЛІЩУК

З питань військової служби у Збройних силах України в підрозділах УНСО звертайтесь за тел.: 063 8938567, 066 1730514. Детальніше на нашому сайті у розділі Батальйон.

Інформаційний центр УНСО