Підтримай петицію Президенту України за звільнення та повернення М.Карпюка та С.Клиха

Підтримай петицію Президенту України за звільнення та повернення М.Карпюка та С.Клиха

П'ятниця, 25 грудня 2015, 12:00
Вчора, 24  грудня 2015 року, адміністрацією офіційного інтернет-представництва Президента України ЕЛЕКТРОННІ ПЕТИЦІЇ була оприлюднена петиція "УНА-УНСО" до діючого Президента з вимогою негайного сприяння вищими посадовими особами держави звільненню з російського полону та поверненню в Україну Миколи Карпюка та Станіслава Клиха. 
 
СУТЬ ЗВЕРНЕННЯ:
Звільнення з закладу тимчасового утримання у Російській Федерації та повернення на Батьківщину громадян України М.Карпюка та С.Клиха
 
Статус: триває збір підписів
Петиція №22/019202-еп. Подана 24.12.2015
Дата початку збору підписів: 24.12.2015
 
ТЕКСТ ЕЛЕКТРОННОЇ ПЕТИЦІЇ:
Навесні 2014 року громадяни України М.Карпюк та С.Клих були викрадені спецслужбами Російської Федерації, затримані та, станом на 23 грудня 2015 року, перебувають у закладі тимчасового утримання на території Чеченської Республіки. 

Верховний суд Чечні 27 жовтня 2015 року почав розгляд справи громадян України Миколи Карпюка та Станіслава Клиха, обвинувачених в участі у боях на території республіки. Розгляд справи проходить за участю присяжних засідателів. Немає жодного сумніву, що обвинувачувальний вирок українцям з боку «путінської феміди» передбачатиме тривалий термін ув’язнення. В той же час чеченський правозахисний центр “Меморіал” повідомив у російських ЗМІ, що обставини загибелі деяких військовослужбовців, які фігурують у справі Миколи Карпюка та Станіслава Клиха, не відповідають дійсності. Зокрема, 18-ть з 30-ти військовослужбовців, у загибелі яких звинувачені Карпюк і Клих, за даними ПЦ “Меморіал”, загинули на значній відстані від зазначених в обвинувальному висновку місць участі українців у бойовому зіткненні. З решти дванадцяти десять чоловік загинули не від стрілецької зброї: вони згоріли у підбитих з гранатометів танках і бойових машинах, а причина смерті одного – множинні поранення осколками мінометної міни, з’ясували правозахисники. Також в матеріалах слідства були невірно вказані місця служби та рід військ загиблих солдат. При цьому, вказують вони, Карпюку та Клиху інкриміновано вчинення вбивств в складі банди, озброєної тільки вогнепальною зброєю і застосовувала в боях тільки його. Тобто, навіть з цих даних можна зробити чіткі висновки, що так зване «російське слідство», очевидно, не досліджувало реальні обставини загибелі російських військовослужбовців, сподіваючись що ніхто не буде займатися цією “безнадійною справою”. Насправді, в цій справі дуже багато незрозумілого та неправдивого. І в першу чергу не доведений сам факт перебування М.Карпюка та С.Клиха у Чечні у вказаний період.

Вже майже два роки громадяни України М.Карпюк та С.Клих не тільки незаконно утримуються під вартою. У процесі слідства, для отримання свідчень затриманих проти себе та проти інших людей, до Миколи Карпюка та С.Клиха застосовувались тортури, затримані не мали можливості спілкуватись із адвокатами, представниками МЗС України, родиною тощо.

Чеченські правозахисники та російські адвокати захищають наших громадян. Проте, на превеликий жаль, звільнення українських патріотів з російської буцегарні, досі не стало пріоритетним завданням для української влади. А ні Уряд України, а ні Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, ані МЗС та правоохоронні органи, не доклали достатніх зусиль задля звільнення та повернення на Батьківщину українських патріотів.

Зважаючи на вищевикладене, вимагаємо:
1) Терміново застосувати всі важелі впливу, які наявні у Президента України для звільнення та повернення громадян М.Карпюка та С.Клиха в Україну

2) Визначити Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та Міністра закордонних справ України відповідальними посадовцями за звільнення та повернення громадян М.Карпюка та С.Клиха в Україну.

3) Зобов’язати відповідальних посадовців за звільнення та повернення громадян М.Карпюка та С.Клиха в Україну регулярно, а саме щотижня, публічно у ЗМІ звітувати громадянам України про заходи та дії, вжиті щодо процесу звільнення та повернення громадян М.Карпюка та С.Клиха в Україну.

 
ПРОСИМО ПІДТРИМАТИ ПЕТИЦІЮ, ПРОГОЛОСУВАВШИ ЗА ПОСИЛАННЯМ на сайті Електронних петицій, а також допомогти в максимальному поширенні даної інформації серед активістів, прихильників УНА-УНСО, всіх небайдужих до долі незаконно ув'язнених в Росії українських патріотів М.Карпюка та С.Клиха.  
 
Інформаційний центр УНСО