Російська національна гвардія зможе застосовувати силу поза кордонами РФ

Російська національна гвардія зможе застосовувати силу поза кордонами РФ

Вівторок, 12 квітня 2016, 10:45

Новостворена національна гвардія Росії буде наділена повноваженнями для дія, як закордоном так і на території РФ. Також службовці нацгвардії отримають право на вогонь на випередження без попередження. Головою нового відомства стане минулий голова ВВ МВС РФ Віктор Золотов, повідомляє Українська Правда.

Згідно указу президента Російської Федерації Володимира Путіна від 5 квітня 2016 року, до національної гвардії Росії увійдуть всі підрозділи внутрішніх військ, а також спецпідрозділи МВС. Нова структура буде використовуватися для підтримання порядку в країні, протидії революційним рухам та розгону мітингів і демонстрацій. Для цього гвардійцям буде дозволено використовувати спецзасоби, кийки та техніку для знищення барикад. Також нова структура зможе проводити військові операції на території інших держав.

Окремо варто зазначити що використання нацгвардії закордоном планується для так званих «миротворчих» операцій. Також під час подібних завдань військовослужбовцям нацгвардії РФ буде дозволено вести вогонь на випередження, без попередження та дозволів у разі виявлення загрози.

Контртерористична діяльність також регламентована в указі президента РФ. Під час проведення контртерористичних операцій гвардійці отримають право на обмеження дорожнього руху та конфіскацію автомобілів громадян.

За словами прес-секретаря президента Росії Дмитра Пескова, нацгвардія не буде потребувати додаткового збільшення чисельності особового складу. Таким чином вона буде включати ВВ МВС РФ чисельністю 170 тис чоловік та підрозділи ОМОН, СОБР і ФГУП «Охрана». 

Інформаційний центр УНСО