Сергій Чумак: "Корупція - це монстр, який роз'їдає нашу країну з середини"

Сергій Чумак: "Корупція - це монстр, який роз'їдає нашу країну з середини"

П'ятниця, 29 травня 2015, 16:00

26 травня в програмі "Політрада" (ВДТ) на Вінничині взяв участь Командир крайової команди УНСО Сергій Чумак. Темою випуску стали злободенні питання щодо кроків з подолання корупції у державі та чи є взагалі до цього готовність в Україні?

 

 

Ось що сказав з цього приводу Сергій Чумак:
"Сприйняття корупції в нашому суспільстві надзвичайно високе. Тобто функціонує система за рахунок якої у звичному вже режимі громадяни вирішують ті чи інші свої повсякденні проблеми. Саме у звичному режимі, адже надання неправомірної вигоди державному чиновнику чи службовцю обумовлене звичкою не відстоювати свої права в законний спосіб, а обійти незручності, як системи державного управління, так і законодавства за рахунок корупції. Побороти корупційну систему можливо лише протиставленням їй іншої системи – системи справедливості і законності. А для цього, в першу чергу, потрібно реформувати судову систему, яка будучи формально незалежною гілкою влади – фактично пов'язана намертво з обслуговуванням не державних інтересів щодо дотримання законності і правопорядку, верховенства права та справедливості – а навпаки, обслуговує зло, а тому в нинішньому вигляді і сама є злом.
 
Неможливо стверджувати, що всі судді корупціонери – однак таких як-забагато для того, щоб ставити питання руба: судову гілку влади можливо оновити виключно через люстрацію суддів-корупціонерів та введенням на їх місця достатньої кількості патріотичної молоді. Не відновлення справедливості в законний спосіб можливе жахливими наслідками, як для народу, так і для держави в цілому. І на сьогоднішній день ми маємо можливість проводити зміни на краще саме європейським, демократичним шляхом, однак така титанічна робота повинна здійснюватись всім суспільством, а не окремими активними групками організацій громадянського суспільства, які, проводячи необхідну роботу в інтересах суспільства – на сьогоднішній день цим самим суспільством сприймаються мало не як маргінальні та деструктивні утворення. Однак очевидно, хто в даному випадку хворий, і хто лікар, а тому необхідно поспішати в питаннях подолання та протидії корупції, як на державному рівні, так і на рівні громад, і що особливо важливо – персонально кожного громадянина. Почнімо кожен з себе – і система почне валитись від відсутності поживи."

Більше дивіться у відеозаписі ефіру передачі:

Інформаційний центр УНСО