Тарасова верба з Казахстану зашумить тепер і на Київщині

Тарасова верба з Казахстану зашумить тепер і на Київщині

П'ятниця, 13 березня 2015, 22:00

12 березня 2015 року на Обухівщині учні шкіл, громадські активісти та державні чиновники висаджували пагінці “Тарасової верби”.

Ще рік тому до 200-річчя від дня народження Великого Кобзаря по всій Україні розпочалася акція “Тарасова верба”, метою якої було не лише озеленення навколишнього середовища, а й духовне збагачення та виховання молодого покоління в кращих традиціях українського народу шляхом висадження гілки верби Шевченка у тих місцях, де «він вічно живий».  
 
Надалі цю символічну традицію підхопили державні установи та громадські організації в багатьох регіонах, цього року до акції приєдналась і Українська Націоналістична Самооборона УНСО.
 
В період з 6-го по 15-те березня  у середньо-освітніх школах Київської області активісти Крайової команди УНСО Київщини, «Ради жителів міста Українка», «Української Всесвітньої Координаційної Ради», Студентського Братства Обухівщини «Нація Єдина»,  «Самооборони Обухівщини» за підтримки Міністерства освіти та науки України та Обухівської районної державної адміністрації висаджують пагінці, що походять від верби, яка була привезена з Казахстану, і є прямими спадкоємцями дерева висадженого Тарасом Шевченком під час заслання у 1850 році.
 
 
 
 
12 березня акція «Тарасова верба» пройшла в м.Обухові, Українці та Красній Слобідці, за участі Міністра освіти та науки України Сергія Квіта, голови політичної референтури УНСО Ігоря Мазура. Під час акції також  були урочисто нагороджені директори шкіл, що популяризують українську культуру та історію, ювілейними медалями УВКР, що були виготовлені до  двохсотріччя з дня народження Тараса Шевченка. Учням, що брали участь в акції, були подаровані книги «Тарас Шевченко у пам’яті поколінь», де вперше зібрано усі світлини пам’ятників Тараса Шевченка в Україні та світі.
 
З історії акції "Тарасова верба": Історія “Тарасової верби” прийшла до нас з тих пір, коли під час заслання на Кос-Аралі у 1850 році Тарас Шевченко знайшов на дорозі гілочку верби, посадив її – і незабаром виросло дерево, у затінку якого він любив відпочивати. Навіть для самого Кобзаря тоді було дивом, що у пустелі широко розкинуло віти вологолюбне дерево, яке потім назвали «Тарасовою вербою» і вона давала нові пагони упродовж 150 років, У 1963 році напередодні 150-річного Шевченкового ювілею з Казахстану було привезено декілька гілочок верби, які було висаджено в Києві біля Спілки письменників та у Голосіївському будинку поета і академіка Максима Рильського. Після чого гілочки з неї почали розвозити усім світом, і скрізь вони прийнялися і виросли верби.  З початку акції, пагінці Тарасової верби були висаджені у 18 країнах світу.
 
Таким чином була започаткували ще одна акція єднання українців у дні пам'яті національного символа України - Тараса Григоровича Шевченка, що особливо актуально і важливо в ці дні, коли нас вкотре намагаються роз'єднати та знищити як націю. 
 
Слідкуйте за анонсами наступних заходів та акцій УНСО у розділі Події на нашому сайті.
Інформаційний центр УНСО