Тренування УНСО на передовій

Тренування УНСО на передовій

Четвер, 11 грудня 2014, 00:00

Навчання бійців куреня УНСО не припиняється навіть на лінії фронту, адже досконалість меж не знає.

Наприклад, це відділення батальйону сьогодні проміняло свій вихідний день після повернення з бойового завдання на можливість попрактикуватись у стрільбі з РПГ-7. Такі практичні навчання тут проводяться на одному з полігонів, спеціально відведених для занять особового складу безпосередньо в зоні АТО.

Справа гранатометника - наука тонка. Це лише на перший погляд здається, що тут все просто: зарядив, зняв із запобіжника, навівся - й бабаааах! Насправді це тонка робота, що потребує певних навичок і, мусимо зазначити, таланту. Гранатометник - це окрема посада, бійці кажуть, що до того треба мати хист. Але мінімальні навички стрільби з ручного гранатомета потрібно мати всім. Тож хлопці запаслись парою ящиків зарядів - і вдались до практичних занять.

Штатний гранатометник відділення швидко нагадує побратимам основні принципи роботи та техніку безпеки, показує основні положення при стрільбі зі своєї улюбленої шайтан-труби, відпускаючи при тому купу жартів та приказок. Детально пояснює, як споряджати гранатомет до бою, ділиться власним досвідом щодо того, як і що робити зручніше, що найважливіше, аби снаряд влучив саме туди, куди потрібно.

Стріляємо по умовній мішені - розбитій вщент автівці, що колись притягнули на полігон саме на роль "танка". Хлопці стріляють по черзі, решта з групи з певною долею азарту вітає кожен постріл. В когось виходить краще, в когось гірше - зараз це не так важливо. Треба просто відчути, як працює цей вид озброєння. Краще раз спробувати, ніж сто разів почути. Наступного разу кожен з цих бійців вже візьме гранатомет більш осмислено, і результат буде набагато краще.