УНА-УНСО бере під контроль справу "малинських хабарників"

УНА-УНСО бере під контроль справу "малинських хабарників"

П'ятниця, 8 квітня 2016, 14:00

Фото з порталу www.1.zt.uaІсторія, пов`язана із затриманням на хабарі голів Малинської районної ради та районної державної адміністрації, вчора отримала новий імпульс у суді та, судячи з розвитку подій, ризикує тихенько згаснути без притягнення злочинців до відповідальності.

Ще у вересні 2015 року за підсумками розшуково-слідчих дій та оперативної діяльності офіцерів та фахівців Житомирського обласного управління СБУ України на «гарячому», під час отримання неправомірної вигоди, простіше кажучи – хабара, у розмірі 40 тисяч гривень, було затримано голову Малинської районної державної адміністрації та Малинської районної ради.  

Фото з порталу www.1.zt.uaЗа рішенням суду, затриманим було обрано запобіжну міру у вигляді утримання під вартою. Гроші чиновники вимагали у місцевих фермерів за позитивне рішення щодо надання в оренду земель для ведення господарства. У квітні 2016 року, справу було передано до суду для встановлення міри відповідальності та визначення кари за скоєне.

Пройшло півроку з моменту початку розвитку подій, і картинка для громадськості почала кардинально змінюватися. Слідство завершилось. Вчора під час судового засідання звинувачені заявили про те, що гроші, з якими їх було затримано – це не хабар, а благодійна допомога, частину якої  було використано на спорудження пам’ятника українським героям, які загинули під час військових дій на Донбасі. Тобто, було затримано не хабарників, а благодійників, всі думки котрих тільки про добро для країни.

Стратегія захисту побудована наступним чином: крім отримання хабара, чиновникам інкримінувалося чинення опору офіцерам СБУ під час затримання. Якщо у суді довести нікчемність звинувачення в отриманні хабара, то залишиться всього лиш опір працівникам влади, а там треба буде заплатити 200 мінімумів доходів громадян у вигляді штрафу та йти на волю. Отже, справа малинських хабарників може елементарно розсипатися у суді.

Ця ситуація в черговий раз доводить, наскільки глибоко сидять метастази корупції у суспільстві та наскільки безнадійною є сучасна судова система в Україні, адже жодного її оновлення не сталося: рішення судді, як і рік тому, і сім, і десять, можна знову купити.

Щодо морального аспекту справи, то неприпустимим є зухвале та цинічне використання теми війни на Донбасі злочинцями для особистого порятунку від заслуженої кари за кримінальні злочини. При цьому в «схему» втягуються представники громадських організацій та патріотичних рухів, які довірливо приймають так звану «допомогу» на цілі армії або для інших категорій населення, які потребують підтримки. Не може чиновник брати в руки гроші, крім своєї заробітної плати. Всі інші кошти – неправомірна вигода, хабар. Благодійна допомога може надаватися лише через зареєстровані благодійні організації та з призначенням на цільове використання. 

Судову владу в Україні міняти треба. Кардинально. Але так само необхідно міняти і свідомість громадян, які нині не вірять жодному суду. Саме завдяки активному громадському контролю за діями та рішеннями суду у справі малинських хабарників, можна розраховувати на справедливе рішення. Суддя, дії якого будуть активно обговорюватися у ЗМІ, побоїться виносити несправедливе рішення. Тільки рішучими діями громадянського суспільства та максимальному розголосу, можна сьогодні впливати на суд.

Злочинець повинен сидіти у в`язниці. І цю аксіому, зокрема, суддя у справі «малинських хабарників» пам`ятатиме. Тому наші представники взяли під особистий контроль цю справу, відвідують судові засідання, прискіпливо відслідковують всі деталі як цієї, так і багатьох резонансних справ у інших регіонах, привертається увага громадськості та ЗМІ до цього питання. Зробимо все належне для того, щоб винні не уникнули справедливого покарання!

Слава Україні!

Інформаційний центр УНСО