УНСО вимагає забрати Вінницьки Мури у Московського патріархату

УНСО вимагає забрати Вінницьки Мури у Московського патріархату

Середа, 29 березня 2017, 23:45

28 березня УНА-УНСО Вінниці, а також "Національний корпус" пікетували арт-галерею “ХХІ” де зібралися представники християнських церков на конференцію. Вимога пікетувальників - забрати у Московськоо патріархату Вінницькі Мури і повернути цю пам'ятку архітектури у власність громади.

Саме цього дня у арт-галереї проходила міжцерковна конференція на тему родинних цінностей, ініційована католицькими священиками. Перед входом у будівлю зібралися пікетувальники з вимогою відібрати у Московського патріархату ахітектурну пам'ятку Вінницькі Мури. На питання, чому семе тут зібрались пікетувальники, Сергій Чумак, голова Вінницької УНА-УНСО відповів:

"Сьогодні ми говоримо про сімейні цінності, але давайте не забувати, що є Московський патріархат, який віджав майно в громаді. І про які цінності ми тоді говоримо? Або ми лукавимо, або ми будемо щирими до кінця".

Про ситуації, якак склалася з Вінницькими Мурами він розповів більш розгорнуто:

"На сьогоднішній день балансоутримувачем цього об'єкту є краєзнавчий музей, а московська церква там лише користувач цього майна. Але користувач такої пам'ятки національного масштабу, повинен не лише користуватися, а й забезпечити доступ, в першу чергу, балансоутримувачу, а також громаді і туристам, які відвідують ці об’єкти. На сьогоднішній день об’єкт руйнується. Московська церква задіює певну класичну рейдерську схему: коли вона нібито вкладає гроші у ремонт - насправді умовно вкладається у ремонт дві тисячі гривень, а по сметам проходить ніби то до двохсот тисяч, і потім цими цифрами московська церква апелює для того щоб віджати об’єкт у власності громади. Але це - національна спадщина, і ми хочемо, щоб московська церква із нашим історичним надбанням поводилась належним чином, тобто: щоб громада малу туди доступ і контролювала всі ці процеси, а головне - щоб не нищився об’єкт."

Сергій Чумак зауважив, що суть проблеми - не просто опір вандалізму місцевих московських попів, а складова духовної блокади "руського міру", носіями якоговони безумовно є:

"А в чому сьогоднішня проблема полягає: там, як ми знаємо проводяться розкопки – вже відкрито кілька культурних шарів. І як тільки побачили, що це може стати туристичним більш цінним об’єктом, московські попи почали заливати бетоном ті майданчики, які ще сьогодні не піддаються розкопкам. Розумієте, таким чином вони просто узурпували майно громади. Ми вважаємо це несправедливим і неетичним у цей час, коли в країні йде війна і ми знаємо, як московська церква поводила себе під час агресії на східних теренах України, коли московська церква була прихистком для всіляких Моторол, Гіркіних, Стрєлкових, коли їхні прихожани з іконами  перешкоджали українським військам, які йшли визволяти наші території. Тобто, ми все це пам’ятаємо і розуміємо, що сьогодні московська церква - це є фактично легалізація і певний прихисток для різних спецслужб, груп ФСб  тут на наших теренах. А сьогодні вони ще й мають змогу долучатися до роботи з нашими військовими.  Що вони їм насаджують? У нас, як у патріотів, виникають до цього питання: які цінності вони проповідують нашим хлопцям перед тим як вони підуть на фронт? Я вважаю -  це неправильно."

"Коли ми говоримо про блокаду економічну, ми повинні не забувати про блокаду духовну того "руського міра", який у нас тут в центрі України почуває себе досить спокійно," - підсумував Чумак.

На питання, чи звертались із заявами до Московського патріархату, Сергій Чумак відповів:

"А що звертатися? Розумієте: звертається адміністрація, мерія, звертаються інші різні історичні громадські організації, той же самий краєзнавчий музей. Там йде просто саботаж: поки відтягується час, заливаються бетоном розкопки. Тобто об’єкт окуповується. Хоча московська церква є не те що орендарем, а лише користувачем. Взагалі треба ставити питання, що раз вони - користувачі і занедбали об’єкт до того, що він сьогодні руйнується, то треба ставити питання про те щоб вигнати їх звідти,  розірвати відповідні угоди. Вони є неналежним користувачем такої спадщини."

Підсумовуючи, можна сказати, що пікет 28 березня - був лише перший крок у боротьбі зі свавіллям московських попів.

"Наступний етап, крім цього інформаційного, буде переходити у юридичну площину, і ми, як громада будемо вимагати розривати договори з Московським патріархатом. Зараз ми готуємо підґрунтя для того щоб можна було громадою через суд вимагати звільнення цього об’єкту від Московського патріархату."

Інфоцентр УНСО