В ІФНМУ відкрилась виставка до 76-ї річниці УПА та Дня захисника України (фото)

В ІФНМУ відкрилась виставка до 76-ї річниці УПА та Дня захисника України (фото)

Понеділок, 15 жовтня 2018, 15:15

У четвер, 11 жовтня, в Івано-Франківському національному медичному університеті відкрилася виставка, приурочена 76-ій річниці Української Повстанської Армії та Дню захисника України. Експозиція діє у холі центрального корпусу університету.

Вже традиційно подія відбувається з ініціативи осередку Наукового товариства імені Шевченка в ІФНМУ (голова – доцент Микола Сулятицький). На виставці представлені експонати з фондів Івано-Франківського обласного краєзнавчого музею та приватного колекціонера, прикарпатського краєзнавця, активіста УНА-УНСО Юрія Гудчака. Демонструються банерні стенди про героїчну боротьбу УПА, а так само атрибути цієї боротьби.

Із вступним словом звернулася до відвідувачів виставки перший проректор ІФНМУ професор Ганна Ерстенюк, яка закликала студентів у ці дні відвідати урочистості, які відбуватимуться ледь не в кожному місті чи селі. «Важливо, щоб молодь, яка розбудовуватиме Україну, пізнавала свою історію та усвідомлювала, якою ціною здобувались і нині здобуваються незалежність, мир і спокій нашої держави», — говорить Ганна Ерстенюк.

Перед студентами виступив учасник бойових дій на Сході України у складі полку «Азов» Нугзар Канделакі. Боєць подякував усім небайдужим українцям за неймовірний волонтерський рух, який постав під час Революції Гідності та російської агресії на Донбасі. Організатори виставки доцент Микола Сулятицький та краєзнавець Юрій Гудчак оповіли присутнім про її суть та наповнення.

«Тут є ветеранські нагороди 1 УД УНА дивізії «Галичина», різні діаспорні медалі Англії, Австралії, копія Хреста Заслуг відзнака УПА, – розповідає УНСОвець і колекціонер-краєзнавець Юрій Гудчак, – Також є відзнаки героїв АТО, медалі «Захиснику Вітчизни», «За оборону Донбасу» двох видів, «За принуждение России к миру на Донбассе — АТО 2014", значок бійцям, які вийшли з Іловайського котла – Іловайськ 2014. Окрім цього, представлений натільний хрест УНА-УНСО, який свого часу отримували члени організації, добровольці, котрі вирушали на підтримку братніх народів Чечні, Грузії, в яких виникали військові конфлікти з РФ. Зараз такі хрести одержують бійці куреня УНСО».

Цікавими експонатами були пам’ятна медаль до 50-річчя УПА коломийського братства ОУН-УПА та листівки, приурочені до 65-ої річниці УПА, зроблені методом тиснення оригінальними кліше, які виготовив Ніл Хасевич. Також, на виставці можна було побачити ювілейні марки підпільної пошти, укрфілкадри, випущені до різних річниць створення УПА. Марки та блоки військової пошти Майдану з серій «Військова техніка», «Військова медицина», «Герої АТО», «Шеврони».

Відвідувачі виставки мали нагоду ознайомитись із особистими речами майданівців, та учасників війни на сході України, шевронами різних підрозділів, що перебувають у зоні проведення Операції Об’єднаних Сил, а також конвертами діаспори, клубними та Укрпошти, випущеними до різних історичних дат та ювілеїв із спецпогашенням, агітаційними матеріалами та патріотичними газетами, виданими в різні часові періоди, книгами про звитяги українців у різних війнах.

Посилання на джерело: Івано-франківський національний медичний університет

Інфоцентр УНСО