ЄСПЛ зобов'язав Україну виплатити 11 тисяч євро трьом членам УНА-УНСО

ЄСПЛ зобов'язав Україну виплатити 11 тисяч євро трьом членам УНА-УНСО

Вівторок, 6 жовтня 2015, 16:15

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) зобов'язав державу Україна виплатити 11 тисяч євро в якості компенсації моральної шкоди трьом членам УНА-УНСО Миколі Ляховичу, Миколі Карпюку та Ігорю Мазуру, засудженим за участь в масових заворушеннях у березні 2001 р. Відповідне рішення 6 жовтня 2015 р. оприлюднено на сайті ЄСПЛ.

Зокрема, європейський суд постановив виплатити по 4 тисячі євро Ляховичу та Мазуру, 3 тисячі євро - Карпюку.

"Суд прийшов до висновку, що хоча санкції за роль заявників в організації заворушень і підбурювання до насильства, як можна припустити, були виправдані метою підтримання громадської безпеки, присуджені їм тривалі терміни тюремного ув'язнення - від двох з половиною та чотири роки - не було співрозмірні цієї законної мети", - говориться в рішенні суду.

Відповідно, зазначають в ЄСПЛ, мали місце порушення законодавства з прав людини стосовно Карпюка, Ляховича та Мазура.

9 березня 2001 р. у Києві біля будівлі адміністрації Президента України відбулися зіткнення між учасниками антипрезидентської акції "Україна без Кучми" і правоохоронними органами. Служба безпеки України порушила кримінальну справу щодо людей, обвинувачених в організації та активної участі у заворушеннях. Тоді були заарештовані члени УНА-УНСО, в тому числі лідер організації Андрій Шкіль.

За результатами судових розглядів, Микола Карпюк був засуджений 4,5 року, Ігор Мазур, Сергій Гальчик, Ярослав Мирончук, Руслан Зайченко - на 4 роки, Олег Бойко та Володимир Горощюк - на 3,5 року, Олег Бурячок - на 3 роки, Василь Назар - на 2,3 року, Андрій Косенко, Володимир Павлюк, Станіслав Самофалов і Олег Селега - на 2 роки. Четверо з 18 засуджених отримали по два роки з відбуванням покарання умовно. Сам Шкіль був обраний народним депутатом і звільнений з-під варти, отримавши депутатську недоторканність, повідомляє сайт "РБК-Україна".

Інформаційний центр УНСО