Завершився вишкіл УНСО "Прикарпаття 2017"

Завершився вишкіл УНСО "Прикарпаття 2017"

П'ятниця, 4 серпня 2017, 00:45

Завершився вишкіл УНА-УНСО "Прикарпаття 2017", який проходив поблизу села Луквиця з 24 липня по 3 серпня.  Деякі корективи у проведення вишколу внесла погода і  недостатність часу.

"Зовсім не хотілось роз’їжджатися, усі із сумом покидали  табір, хотілось аби цей табір, тривав вічно", - підсумував один з учасників вишколу. 

"Після цього вишколу навіть діти, завдяки інструкторам, знають про різноманітну зброю більше, ніж кадрові військові" - пише про вишкіл Ольга Кобевко.

Чому і навіщо був проведений такий військово-патріотичний вишкіл - перші питання, на які ми дамо відповідь. Звісно, причин декілька. Про них розповів командир крайової команди УНСО Івано-Франківської області Ігор Жовтуля "Жовтень".

" Понад 25 років наша організація бере участь у різних військових конфліктах. Оскільки ми вважаємо, що повномасштабна війна між Росією і Україною – питання часу, то треба якомога більшу кількість молоді навчити військовій справі для того, щоб у черговий раз не програти Росії,  а нарешті здобути нормальну незалежність. Саме тому протягом цих 25 років ми регулярно вишколювали членів організації а також всіх бажаючих, і цей рік не став винятком, і ми також провели свій вишкіл на базі проекту Карпатський легіон"

Інша причина - це молодь. Майбутнє нашої Батьківщини залежить від того як вона буде вихована, які цінності вона сповідуватиме.

"На жаль, ми спостерігаємо, як велика частина молоді стає безідейною і нігілістичною. Проводячи вишколи, ми пробуємо привернути молоде покоління до одвічних українських цінностей: любові до рідної землі, козацьку любов до зброї, готовності захищати зі зброєю Неньку від любого агресора."

Повертаючись до теми  АТО, яка дала потужній поштовх для підйому військово-патріотичного навчання, Жовтень лодав:

"Так яке у нас йде активна фаза збройного протистояння на східних кордонах України, ми повинні цю війну завершити перемогою. А без нормального професійного фахового вишколи – це не можливо".

 

 

Навчальний процес на вишколі забезпечував інструкторський склад УНСО – люди які знають свою справу і можуть свої знання не просто розповісти, а саме передати. Само собою, що всі інструктори самі приймали участь у бойових діях. Інформація якою вони ділилися з учасниками вишколу - це результат кропіткої роботи по вивченню матеріалів з різних джерел, доробці методик під свої потреби і перевірці їх на практиці. 

На вишколі проводились такі заняття:

  • вогневої підготовки;
  • балістики;
  • з тактичної і тактико-спеціальної підготовки;
  • артилерійської справи (міномет і ПТУР);
  •  топографії і орієнтування на місцевості;
  • тактичної медицини;
  • інженерно-саперної справи;
  • міно-підривної справи;
  • ідеологічної підготовки.

Учасники вишколу були абсолютно різні: від дійсних членів організації, до людей, які потрапили в табір абсолютно випадково. Групи поділялись за віковою і територіальною ознаками. Вік найменших учасників - 10 років. Для груп, які були на вишколі вперше, програма була полегшена. Для тих хто займався раніше, відповідно, програма була складніша. Протягом проведення вишколу приїжджало багато журналістів, і представників влади. У вишколі брали участь також представники інших правих організацій. "Ми завжди відкриті для співпраці з  любою правою силою," - сказав з цього приводу Жовтень.

"Мене вразили діти: вони свідомі, вони знають для чого тут, їх не потрібно змушувати, вони самі вимагають знань. Хоч заняття важкі, з 10 до 19:00 проводяться уроки по 2 години, не залежно від умов та погоди. Все наближено до реалій військових. 
Інструктори - ті, хто пройшов війну, ті, хто навчав протягом 15 років, використовують лише досвід.
УНСО більше 10років тому казали, що буде війна, але їх висміювали. Тому хлопці тихо навчались, постійно проводили вишколи, набували знань і тому були готові вже в 2014. Вони не ховались, вони перші були на передовій..." -
пише про вишкіл "Руда", інструктор з медичної підготовки.

Матеріальна база вишколу була багатою і різноманітною завдяки Чернівецькій, Київській, Львівській Івано-Франківській крайовим командам. Її було  достатньо, і вона відповідала необхідному для навчань рівню.  У арсеналі достатня кількість різноманітних макетів стрілецької зброї, гранат і боєприпасів для проведення занять одразу на декількох точках. Її збирали члени організації і доводили до необхідного рівня протягом багатьох років.

Цей вишкіл завершився, однак варто очікувати і готуватися до наступних заходів. Що буде далі?
"Певно ми організуємо ще один схожий вишкіл але в центральній Україні, а також осінній і зимовий рейд, про що додатково буде повідомлено на сайті" - відповів Жовтень.

 

 

 

 

 

 

Інфоцентр УНСО