Заява УНА-УНСО щодо неприпустимості квотного розподілу посад у регіональній владі

Заява УНА-УНСО щодо неприпустимості квотного розподілу посад у регіональній владі

Середа, 18 листопада 2015, 10:00
ЗАЯВА ПРОВОДУ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "УНА-УНСО" 
ЩОДО НЕПРИПУСТИМОСТІ ФОРМУВАННЯ РЕГІОНАЛЬНОЇ ВЛАДИ ЗА КВОТНИМ ПРИНЦИПОМ.
 
Після закінчення виборів до органів місцевого самоврядування розпочалась організація новообраної влади. На жаль, в основі цього процесу знову лежить так - званий «квотний» принцип. 
 
Формування демократичних коаліцій, наприклад, в обласних чи районних радах, планується здійснити шляхом «передачі» коаліціантам керівних посад в органах виконавчої влади (заступники голів адміністрацій, начальники управлінь, директори департаментів тощо). Подібним чином, одразу після Майдану в 2014 році,  вже формували уряд і державні адміністрації.  І це дуже швидко привело до загальновідомих трагічних наслідків: розбалансованості виконавчої вертикалі, жорстокої боротьби за посади, організованих протестів «ображених». І це на тлі російської агресії та затяжної загальнонаціональної кризи.
 
Звичайно, влада в регіонах повинна змінитися кардинально. Старі, непрофесійні, антидержавно спрямовані кадри мають піти. Виконавчу ж вертикаль потрібно будувати з професіоналів та патріотів, світогляд яких сформований на європейських цінностях. І в цьому процесі, квотний принцип організації регіональної влади неприпустимий
 
Державні службовці та керівники всіх рівнів повинні обиратися на конкурсній основі через прозорі процедури та за участі громадськості. Інакше ми знову і знову матимемо хаос та анархію, боротьбу за посади та контроль за грошовими й товарними потоками, зростання недовіри населення до всіх гілок влади, подальше підвищення й так небаченого рівня корупції.
 
Сподіваємось, що партії-переможиці розуміють, які загрози стоять перед нашою державою на даному етапі її розвитку, і тому діятимуть у відповідності до загальнонаціональних інтересів України.
 
Слава нації! Смерть ворогам!
 
Інформаційний центр УНСО