Кандидат в мери Вінниці потрапив під переслідування російського суду

Кандидат в мери Вінниці потрапив під переслідування російського суду

Вівторок, 13 жовтня 2015, 11:00

У Росії вирішили заочно звинуватити більшу частину лідерів УНА-УНСО у війні проти російської армії на території Чечні. На підставі показань незаконно утримуваних в РФ Миколи Карпюка та Станіслава Клиха і нібито свідчень, які вони дали під тортурами, Слідчий комітет РФ передав справу до суду. Серед підозрюваних прем'єр-міністр Арсеній Яценюк і багато «унсовців», у тому числі голова Вінницької крайової організації Сергій Чумак, який балотується в мери Вінниці, повідомляє вінницький інтернет-портал "Реал".

«Справа про вбивство росіян» розглядає Верховний суд Чечні. Адвокати обвинувачених українців свідчать про абсурдність доказів і підтверджують, що свідчення з підзахисних вибивали тортурами. Тому вони нібито назвали серед тих, хто воював на початку 1990-их в Чечні і А. Яценюка - в той час чернівецького студента.

У обвинувальному вироку прокурора знайшлося місце Олександру Музичко (Сашку Білому) і деяким членам УНА-УНСО. Що стосується С. Чумака, то в інтерв'ю «Реал» він зізнавався, що бував у Чечні, але хоча і був знайомий з деякими лідерами місцевого руху опору, але у військових діях участі не брав.

Раніше А. Яценюк звинувачення назвав проявом «сталінського правосуддя на геббельсівську пропаганду» і «клінічним діагнозом російської влади». Що стосується заарештованих «УНСОвців», то Карпюка викрали на території Чернігівської області 21 березня 2014, а Клиха заарештували під час візиту до російського Орла 11 серпня 2014.

«Судилище є помстою УНА-УНСО, яка становить загрозу Росії. Тому ще під тиском Єльцина ВР України свого часу був прийнятий закон про незаконних збройних формуваннях і відповідальність за участь у конфліктах за межами країни. Документ приймався виключно під активістів УНА-УНСО. У 1997 році, як тодішній депутат Вінницької міськради, я брав участь у наданні гуманітарної допомоги народу Ічкерії, але не воював. Однак, я чудово розумію, що у мене непрості стосунки з ФСБ, тому не здивуюся, якщо мене звинуватять в тому ж, у чому й Карпюка і Клиха », - прокоментував ситуацію Сергій Чумак.

Інформаційний центр УНСО